Fotó: Pixabay.com
Nem meglepő ma már senkinek sem, hogy milyen hatalmas különbségek vannak az Európa különböző országaiban regisztrált nettó átlagkeresetek között – egy újabb elemzés is azt mutatja, hogy az észak- és nyugat-európai országokban a legmagasabbak a nettó átlagbérek, míg a kelet- és dél-európai országokban jóval alacsonyabbak.
2024. július 12., 15:502024. július 12., 15:50
Az Euronews Business friss tanulmányában egy egyedülálló, gyermek nélküli személy nettó keresetét vette górcső alá. Az Eurostat adatain alapuló elemzés szerint
Svájcot Izland és Luxemburg követi 53 885 eurós, illetve 49 035 eurós átlagjövedelemmel. Norvégia és Hollandia nettó jövedelme szintén meghaladja a 45 000 eurót.
Az olyan országok, mint Franciaország (31 481 EUR) és Svédország (33 926 EUR) valamivel az uniós átlag felett, míg mások, mint Olaszország (24 207 EUR) és Spanyolország (23 568 EUR) az átlag alatt állnak – mutat rá a G4media.ro által idézett elemzés.
Európa vezető gazdaságai közül Németországban volt a legmagasabb a nettó jövedelem, 38 086 euró. Az Egyesült Királyságra vonatkozó legfrissebb elérhető adat 2019-ből származik, és meglehetősen magas, 35 783 euró volt.
De Románia (11 105 euró), Horvátország (12 330 euró) és Magyarország (12 456 euró) szintén a lista végén helyezkednek el.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
A kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni” – jelentette be Dragoș Anastasiu reformokért felelős miniszterelnök-helyettes kedd este.
Szó sincs a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elhalasztásáról vagy blokkolásáról, ahogyan az a nyilvánosságban felmerült – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
szóljon hozzá!