Fotó: Komka Péter/MTI
Először közölte csütörtökön a bukaresti stratégiai kommunikációs törzs (GCS) a fizetség ellenében kért koronavírustesztek számát.
2020. július 23., 17:392020. július 23., 17:39
2020. július 23., 17:492020. július 23., 17:49
Mint a 13 óra után nyilvánosságra hozott adatsorokból megtudhattuk, az elmúlt 24 óra leforgása alatt 8107 „fizetős” tesztet végeztek el romániai egészségügyi intézményekben.
Ilyen például Görögország, Ausztria, Ciprus, a Magyarországra utazóktól pedig két negatív teszteredményt is kérnek.
Újabb korlátozásokat vezetett be Ciprus a Romániából érkezőknek: csak azokat engedik be, akik fel tudnak mutatni egy negatív koronavírusteszt-eredményt.
Miután a tesztek ára 250 és 350 lej között mozog, 300 lejes átlagárral számolva kiderül, hogy
A várólisták pedig a borsosnak tűnő árak ellenére is hosszúak.
A külföldi nyaralásra készülő, és emiatt koronavírus-tesztet igénylő személyek nagy száma miatt késik a teszteredmények feldolgozása és közlése – jelentette ki vasárnap Nelu Tătaru egészségügyi miniszter.
Hidegzuhanyként érte a Görögországba tartó turistákat, hogy az athéni kormány a korábban bejelentettekkel ellentétben nem szerdán 6 órától, hanem már éjféltől kérte az online formanyomtatvány mellett a koronavírustesztet is a nyaralni érkezőktől.
Újabb lemondási időszak kezdődött el a héten a romániai utazási irodáknál, holott már kezdett volna beindulni a jócskán megkésett idény.
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
szóljon hozzá!