Fotó: Barabás Ákos
Mintegy 9,4 millió eurót költött el az a 88 000 romániai turista, akik a december elsejét övező minivakációt az ország különböző városaiban vagy üdülőtelepein töltötték – tájékoztatott közleményében a Romániai Turisztikai Munkáltatók Szövetsége (FPTR).
2017. december 04., 13:342017. december 04., 13:34
2017. december 04., 13:552017. december 04., 13:55
„1989 óta először fordult elő az, hogy az országban kínált üdülési csomagokat részesítették előnyben a romániai turisták a külföldi kirándulásokkal szemben, egy új tendencia körvonalazódik a román turizmusban.
Az FPTR központosított adatai szerint több mint 88 000 román turista látogatott el az ország különböző pontjaira ebben az időszakban. Legtöbbjük a nagyvárosokba és a hegyvidéki üdülőtelepekre látogatott” – írják a szervezet közleményében, amelyet az Agerpres idézett.
Az FPTR számításai szerint átlagosan 350 lejt költött szállásra és étkezésre egy romániai turista a hazai vendéglátó egységekben. Az utazásra és szórakozásra átlagosan további 300 lejt költöttek fejenként a turisták.
Idén mintegy 39.000 turista látogatott el a hazai nagyvárosokba. A legnépszerűbb célpontok Gyulafehérvár, Nagyszeben, Brassó és Kolozsvár voltak. A december elsejei akciós csomagok ára 359-800 lej/fő között mozgott.
Az FPTR szerint a gyógyfürdőhelyeken valamivel drágábbak voltak az üdülési csomagok, mint a hegyvidéki üdülőtelepeken, ugyanis bővebb a szolgáltatások listája, az árak pedig a wellnessközpontokba való belépők árát is tartalmazzák. Körülbelül 28 000 turista választott ilyen szolgáltatásokat. 3 éjszaka, reggelivel és spa belépővel 300 és 865 lej közötti összegbe került.
Több mint 20 000 hazai turista töltötte az elmúlt napokat hegyvidéki szállodákban, panziókban. A legtöbben a Prahova völgyi üdülőtelepeket választották, ahol személyenként 270 és 500 lej közötti összegért kínálták a szállást.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
szóljon hozzá!