Fotó: Barabás Ákos
Mintegy 9,4 millió eurót költött el az a 88 000 romániai turista, akik a december elsejét övező minivakációt az ország különböző városaiban vagy üdülőtelepein töltötték – tájékoztatott közleményében a Romániai Turisztikai Munkáltatók Szövetsége (FPTR).
2017. december 04., 13:342017. december 04., 13:34
2017. december 04., 13:552017. december 04., 13:55
„1989 óta először fordult elő az, hogy az országban kínált üdülési csomagokat részesítették előnyben a romániai turisták a külföldi kirándulásokkal szemben, egy új tendencia körvonalazódik a román turizmusban.
Az FPTR központosított adatai szerint több mint 88 000 román turista látogatott el az ország különböző pontjaira ebben az időszakban. Legtöbbjük a nagyvárosokba és a hegyvidéki üdülőtelepekre látogatott” – írják a szervezet közleményében, amelyet az Agerpres idézett.
Az FPTR számításai szerint átlagosan 350 lejt költött szállásra és étkezésre egy romániai turista a hazai vendéglátó egységekben. Az utazásra és szórakozásra átlagosan további 300 lejt költöttek fejenként a turisták.
Idén mintegy 39.000 turista látogatott el a hazai nagyvárosokba. A legnépszerűbb célpontok Gyulafehérvár, Nagyszeben, Brassó és Kolozsvár voltak. A december elsejei akciós csomagok ára 359-800 lej/fő között mozgott.
Az FPTR szerint a gyógyfürdőhelyeken valamivel drágábbak voltak az üdülési csomagok, mint a hegyvidéki üdülőtelepeken, ugyanis bővebb a szolgáltatások listája, az árak pedig a wellnessközpontokba való belépők árát is tartalmazzák. Körülbelül 28 000 turista választott ilyen szolgáltatásokat. 3 éjszaka, reggelivel és spa belépővel 300 és 865 lej közötti összegbe került.
Több mint 20 000 hazai turista töltötte az elmúlt napokat hegyvidéki szállodákban, panziókban. A legtöbben a Prahova völgyi üdülőtelepeket választották, ahol személyenként 270 és 500 lej közötti összegért kínálták a szállást.
A korábbi 3,3 százalékról 1,4 százalékra módosította az Európai Bizottság (EB) pénteken közzétett jelentésében a román gazdaság 2024-es GDP-arányos növekedésére vonatkozó előrejelzését.
Elkezdték utalni a gazdáknak az aszálykárenyhítő juttatásokat – közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Barbu mezőgazdasági miniszter. Lapunknak nemrég falugazdász arra panaszkodott, hogy nem egységes kritériumok szerint mérték fel az aszálykárokat.
A Netflix úgy döntött, hogy megemeli az összes előfizetés árát, amelyet Romániában kínál ügyfeleinek, és ez a döntés a streamingpiac konkurens platformjainak több hasonló bejelentése után született – értesült a Hotnews.ro hírportál.
A bukaresti pénzügyminisztérium meghosszabbítja december 20-ig azt az időszakot, ameddig az adóamnesztiát igénybe vevők rendezhetik az adótartozásaikat – közölte csütörtökön Marcel Boloş tárcavezető.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvény kihirdetését követően a kormány megteheti az utolsó lépést a minimálbér 4050 lejre emelése felé – jelentette ki csütörtökön Marcel Ciolacu kormányfő.
Idén január és szeptember között a napelemekkel termelt villamos energia mennyisége 2,93 milliárd kilowattóra volt, 58,6 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A nyers adatok szerint az idei harmadik negyedévben stagnált, a szezonálisan kiigazított adatok szerint pedig 0,2 százalékkal csökkent a bruttó hazai termék (GDP) 2023 harmadik negyedévéhez képest – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nagyon aktuális, de egyúttal sok kérdést felvető és bizonytalanság által övezett témára összpontosított a kolozsvári RMKT Bizniszvitamin elnevezésű rendezvénye, amely egy adóhatósági digitalizációs körképet igyekezett összerakni.
Az elmúlt héten szinte naponta emelkedtek a román 10 éves lejáratú román állampapírok hozamai.
Akárcsak tavaly ősszel, az idei hideg évszak kezdetén is azzal dicsekszenek a bukaresti hatóságok, hogy meghaladja a 100 százalékot Románia gáztározóinak a telítettsége. De hogyan lehetséges mindez? Szakember szolgált magyarázattal.
szóljon hozzá!