2012. február 02., 09:112012. február 02., 09:11
A szaktárca összesített adatai szerint országos szinten valamivel több, mint 715 ezer személy jogosult minimálbérre, családi pótlékra, illetve gyermeknevelési segélyre, a kedvezményezettek 10 százaléka pedig nem tett eleget adózási kötelezettségeinek. Az adósok többségét, 23,4 százalékát Maros megyében jegyezték, Dolj megyében 17,1, Bákóban 16,9, Szilágy megyében pedig 16,4 százalékuk nem fizetett adót az önkormányzatnak.
A minisztérium közleménye szerint a családi pótlékban részesülő 347 ezer kedvezményezett közül több mint 20 ezren estek el a segélytől, míg a hatóságok a minimálbérre jogosultak (190 ezer személy) közel 11 százalékától vonták meg ideiglenesen a juttatásokat. Gyermeknevelési segélyt mintegy 12 ezerrel kevesebb esetben fognak kiosztani az önkormányzatok, ez a 177 ezer regisztrált eset 6,7 százalékát jelenti. Az érintettek június végéig tehetnek eleget fizetési kötelezettségeiknek, ebben az esetben ismételten hozzájutnak majd a segélyekhez, ha azonban az öt hónapos határidőn belül sem fizetik ki az adókat, az önkormányzatok véglegesen megvonják jogosultságukat.
Amint arról korábban beszámoltunk, a juttatásokra vonatkozó, az elmúlt év végén sürgősségi kormányrendelettel elfogadott szociális határozat szerint a helyi önkormányzatoknak január 31-éig kellett elküldeniük a Szociális Szolgáltatások Országos Ügynökségének (ANPIS) a szociális juttatásokban részesülők adózási helyzetét. Az ügynökség szakemberei a következő időszakban ellenőrizni fogják a polgármesterek által beküldött információkat, helytelen adatokért az elöljárók akár 5000 lejes pénzbírságot is kaphatnak.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.
Legyártották a nyolcmilliomodik Dacia gépkocsit Romániában – írja az Economedia.ro az Automobile Dacia közleménye alapján. A Mioveni-ben található gyárban összeszerelt nyolcmilliomodik autó egy Indigo Blue színű Bigster Journey volt.