2011. június 21., 08:492011. június 21., 08:49
A nyilatkozatot Luxembourgban, az ECOFIN Tanács ülését megelőzően írták alá, és a dokumentum értelmében Budapesten nyitják meg a Budapest Duna Kontakt Pont irodát. A közlemény emlékeztet arra, hogy az EU Duna-stratégiájában nyolc uniós tagállam – Ausztria, Bulgária, Cseh Köztársaság, Magyarország, Németország, Románia, Szlovákia és Szlovénia – és hat Unión kívüli ország – Bosznia-Hercegovina, Horvátország, Moldova, Montenegró, Szerbia és Ukrajna – vesz részt. Az államtitkárság tájékoztatása szerint az EIB a budapesti iroda munkáját a Duna-stratégia témakörei közül elsősorban a mobilitás fejlesztése, a vízminőség és az energia területén támogatja szakértői segítségnyújtással és projektfinanszírozással. Az iroda felállításának célja, hogy a stratégia megvalósítására használható uniós források mobilizálását a már elérhető projekt-előkészítő eszközök (JASPERS, ELENA) és az Unión kívüli országoknak is hozzáférhető multi-donor alapok (WBIF, NIF) segítségével támogassák. Az EU Duna-stratégiája a Duna vízgyűjtő területéhez tartozó régiók és országok makroregionális fejlesztési stratégiája és akcióterve, amelynek célja a dunai makrorégió fenntartható fejlesztése, természeti területeinek, tájainak és kulturális értékeinek védelme.
Az Európai Bizottságnak 2026. december 31-ig teljesítenie kell a kifizetéseket a tagállamoknak a helyreállítási tervek 2026. augusztus 31-ig megvalósított célkitűzései alapján – jelentette ki szerdán az EB egyik szóvivője.
A piacok ma örvendenek a fejleményeknek, de neki kell fogni, és sajnos a nehezebb döntéseket is meg kell hozni, hogy a költségvetés hiánya érdemben csökkenjen – értékelt a Krónikának Bálint Csaba közgazdász, a Román Nemzeti Bank igazgatótanácsának tagja.
Felszámolják Románia egyik legrégebbi vállalatát, a kolozsvári épületgépészeti Armaturát – írja az Economica.net a részvényesek közgyűlésének meghívója alapján.
Szó sincs arról, hogy az állami költségvetésben ne lenne elegendő pénz a nyugdíjak és a közszféra béreinek a kifizetésére – szögezte le Nicușor Dan megválasztott elnök.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
szóljon hozzá!