Kötelezettségszegési eljárás indulhat Románia ellen, ha nem változtat azon az előíráson, amely szerint az üzletek polcain lévő termékek legkevesebb 51 százalékának az országból kell származnia.
2016. november 22., 08:332016. november 22., 08:33
2016. november 22., 09:152016. november 22., 09:15
Achim Irimescu mezőgazdasági miniszter szerint az Európai Unió figyelmeztette az országot, hogy ezzel az előírással megszegi az uniós normákat.
Az Agerpres hírügynökség tájékoztatása szerint Irimescu nem tudta pontosan, hogy konkrétan milyen szankciókra számíthat Románia, ha nem iktatja ki a törvényből a hazai termékek arányára vonatkozó előírást.
A bukaresti parlament június elején módosította a vonatkozó törvényt úgy, hogy minden élelmiszeripari terméket forgalmazó üzlet polcán, minden termékcsoportban, a kínált termékeknek 51 százaléka hazainak kell lennie. A törvényt júliusban hirdette ki az államfő és 2017. január elsején lép életbe.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
szóljon hozzá!