Fotó: AdPlayers.ro
Tájékoztatta az Európai Bizottságot a nagyváradi cukorgyár körül kialakult helyzetről Alexandru Potor, a mezőgazdasági minisztérium államtitkára.
2018. február 03., 11:052018. február 03., 11:05
2018. február 03., 12:032018. február 03., 12:03
„Arra kértem a Mezőgazdasági és Halászati Tanácsot (Agrofish), próbáljunk közösen európai szintű megoldást találni ennek az ágazatnak a problémáira” – idézi az államtitkárt a Bihon.ro portál.
Amint arról korábban beszámoltunk, a német Pfeifer & Langen befektető úgy döntött, bezárja nagyváradi üzemét, de a Diamant brandet megtartja, és lengyelországi, illetve németországi gyáraiban állítja majd elő.
A környékbeli termesztők ugyanis összefogtak annak érdekében, hogy közösen megvásárolják a jövőjük zálogát jelentő gyárat, azonban a németek kevesellték ajánlatukat. Helyi sajtóértesülések szerint a botrány kirobbanása óta azonban történt egy fontos előrelépés: a közeljövőben újfent tárgyalóasztalhoz ülnek a befektető és a termelők képviselői. A hírt az egyik termelő, Ioan Cuc is megerősítette, aki az első fordulóban is részt vett az egyeztetéseken, amelyek azonban kudarcba fulladtak.
egyes szakértők szerint azonban meg is haladhatja ezt a szintet. Pontosan csak akkor lehet kiszámolni a veszteségek összegét, amikor ismert lesz, hogy mennyi szubvenció jár a cukorrépa után. Súlyosbítja ugyanakkor a termelők helyzetét, hogy az elmúlt években rengeteg olyan gépet és berendezést vásároltak, amelyek kimondottan a cukorrépaföldeken használhatók, ezeknek az amortizációs ideje pedig eléri a 8–10 évet.
Szándékosan vitték csődbe a nagyváradi cukorgyárat a német befektetők a bojkottra szólító szakszervezetek szerint.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
szóljon hozzá!