Fotó: AdPlayers.ro
Tájékoztatta az Európai Bizottságot a nagyváradi cukorgyár körül kialakult helyzetről Alexandru Potor, a mezőgazdasági minisztérium államtitkára.
2018. február 03., 11:052018. február 03., 11:05
2018. február 03., 12:032018. február 03., 12:03
„Arra kértem a Mezőgazdasági és Halászati Tanácsot (Agrofish), próbáljunk közösen európai szintű megoldást találni ennek az ágazatnak a problémáira” – idézi az államtitkárt a Bihon.ro portál.
Amint arról korábban beszámoltunk, a német Pfeifer & Langen befektető úgy döntött, bezárja nagyváradi üzemét, de a Diamant brandet megtartja, és lengyelországi, illetve németországi gyáraiban állítja majd elő.
A környékbeli termesztők ugyanis összefogtak annak érdekében, hogy közösen megvásárolják a jövőjük zálogát jelentő gyárat, azonban a németek kevesellték ajánlatukat. Helyi sajtóértesülések szerint a botrány kirobbanása óta azonban történt egy fontos előrelépés: a közeljövőben újfent tárgyalóasztalhoz ülnek a befektető és a termelők képviselői. A hírt az egyik termelő, Ioan Cuc is megerősítette, aki az első fordulóban is részt vett az egyeztetéseken, amelyek azonban kudarcba fulladtak.
egyes szakértők szerint azonban meg is haladhatja ezt a szintet. Pontosan csak akkor lehet kiszámolni a veszteségek összegét, amikor ismert lesz, hogy mennyi szubvenció jár a cukorrépa után. Súlyosbítja ugyanakkor a termelők helyzetét, hogy az elmúlt években rengeteg olyan gépet és berendezést vásároltak, amelyek kimondottan a cukorrépaföldeken használhatók, ezeknek az amortizációs ideje pedig eléri a 8–10 évet.
Szándékosan vitték csődbe a nagyváradi cukorgyárat a német befektetők a bojkottra szólító szakszervezetek szerint.
Az első munkagépek már elkezdték a munkát a Nagyszeben és Fogaras között épülő, A13-as jelzésű leendő autópálya nyomvonalán – jelentette be az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) közút- és hídkarbantartó főosztályának (DRDP) Brassó megyei kirendeltsége.
Marcel Ciolacu kormányfő hétfőn ismételten leszögezte, hogy nem emelik jövőre az általános forgalmi adó (áfa/TVA) szintjét.
A gáz- és villamosenergia-árak idén télen nem lesznek magasabbak a tavalyi év azonos időszakához képest, mivel az energiaár-sapka 2025. április elsejéig érvényes – jelentette ki hétfőn egy konferencián Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
A kormány ezen a héten elfogadja a bruttó minimálbért 4050 lejre emelő jogszabályt – jelentette be hétfőn Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Az Európai Bizottság átalakítaná az agrártámogatások rendszerét, ezzel szemben az EU magyar elnöksége arra törekszik, hogy az eddig bevált területalapú, és vidékfejlesztési támogatások főbb irányelvei továbbra is megmaradjanak.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
szóljon hozzá!