Fotó: Kristo Robert
A járvány miatt otthonról dolgozó romániaiak fele örül annak, hogy így nem kell időt töltenie a forgalomban, több mint egynegyedük azonban úgy véli, hogy rosszabbodott a lelkiállapota – derül ki egy közvélemény-kutatásból.
2020. november 23., 18:342020. november 23., 18:34
2020. november 23., 19:222020. november 23., 19:22
A Reveal Marketing Research felmérése szerint a megkérdezettek 45 százaléka a rugalmas munkabeosztást tekinti az otthoni munkavégzés fő előnyének, 42 százalékuk pedig azt, hogy ezáltal több időt tölthet a családdal. Mindazonáltal a közvélemény-kutatásban részt vevők 26 százaléka azt állítja, hogy rosszabbodott a lelkiállapota.
A megkérdezettek csaknem fele azt válaszolta, hogy bizonyos tekintetben kényelmesebb otthonról dolgozni, 56 százalék azonban úgy véli, hogy az otthoni környezet nem megfelelő a munkához, nincs kényelmes íróasztaluk vagy székük, 36 százalék pedig a nagyobb számítógép-monitort hiányolja.
Az LG Electronics megrendelésére készült felmérésben részt vevők csaknem fele
Ugyanakkor a válaszadók 86 százaléka felelte azt, hogy az online játékok segítettek nekik kikapcsolódni ebben az időszakban.
„Az online játékok révén tarthatjuk a kapcsolatot barátainkkal, sőt: új ismeretségekre is szert tehetünk. Négyből egy válaszadó mondta azt, hogy a világjárvány alatt az online játékok segítettek nekik kapcsolatban maradni barátaikkal” – állítják a szakemberek.
A közvélemény-kutatás 2020 októberében készült, hatszáz, 18 éven felüli, nagyvárosi személy megkérdezésével, akik részben vagy teljesen otthonról dolgoznak.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
Bár az alapélelmiszerek ára egyelőre nem nő – legalábbis nem az árrés megemelése miatt –, számos területen hozott drágulásokat az év második fele. A legnagyobb áremelkedés a villamosenergia esetében lesz.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!