Fotó: Kristo Robert
A járvány miatt otthonról dolgozó romániaiak fele örül annak, hogy így nem kell időt töltenie a forgalomban, több mint egynegyedük azonban úgy véli, hogy rosszabbodott a lelkiállapota – derül ki egy közvélemény-kutatásból.
2020. november 23., 18:342020. november 23., 18:34
2020. november 23., 19:222020. november 23., 19:22
A Reveal Marketing Research felmérése szerint a megkérdezettek 45 százaléka a rugalmas munkabeosztást tekinti az otthoni munkavégzés fő előnyének, 42 százalékuk pedig azt, hogy ezáltal több időt tölthet a családdal. Mindazonáltal a közvélemény-kutatásban részt vevők 26 százaléka azt állítja, hogy rosszabbodott a lelkiállapota.
A megkérdezettek csaknem fele azt válaszolta, hogy bizonyos tekintetben kényelmesebb otthonról dolgozni, 56 százalék azonban úgy véli, hogy az otthoni környezet nem megfelelő a munkához, nincs kényelmes íróasztaluk vagy székük, 36 százalék pedig a nagyobb számítógép-monitort hiányolja.
Az LG Electronics megrendelésére készült felmérésben részt vevők csaknem fele
Ugyanakkor a válaszadók 86 százaléka felelte azt, hogy az online játékok segítettek nekik kikapcsolódni ebben az időszakban.
„Az online játékok révén tarthatjuk a kapcsolatot barátainkkal, sőt: új ismeretségekre is szert tehetünk. Négyből egy válaszadó mondta azt, hogy a világjárvány alatt az online játékok segítettek nekik kapcsolatban maradni barátaikkal” – állítják a szakemberek.
A közvélemény-kutatás 2020 októberében készült, hatszáz, 18 éven felüli, nagyvárosi személy megkérdezésével, akik részben vagy teljesen otthonról dolgoznak.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
szóljon hozzá!