Illusztráció
Fotó: kaufland
2020-ig negyven elektromos autótöltő állomás nyílik meg vissza nem térítendő európai uniós finanszírozásból Romániában. A kezdeményezés a NEXT-E projekt része, amelynek célja egy páneurópai, hat országot átfogó elektromos töltőállomás-hálózat kifejlesztése.
2017. július 11., 11:222017. július 11., 11:22
Az E.on és a Mol egy negyven egységből álló elektromos autótöltő hálózatot fejleszt Romániában. A beruházást, amely idén kezdődik, és 2020-ban zárul, vissza nem térítendő európai alapokból finanszírozzák – tájékoztatott a Mol Románia.
Mint a közleményben rámutatnak, a kezdeményezés egy nagyobb projekt, a NEXT-E része, amelynek célja egy páneurópai, hat országot átfogó elektromos töltőállomás-hálózat kifejlesztése. A NEXT-E kapja a legnagyobb e-mobilitási támogatást az Európai Bizottság részéről arra a célra, hogy bővítse az elektromos járművek töltésére szolgáló infrastruktúrát a kohéziós országokban.
Fotó: Turnul Sfatului
Az Európai Bizottság június 23-án jelentette be, hogy a NEXT-E projektet választották ki, hogy finanszírozást nyerjen az Európai Összekapcsolási Eszköz (Connecting Europe Facility – CEF) program keretében. A NEXT-E egy 18,84 millió eurós ajánlott társfinanszírozással kapja meg a CEF elektromosjármű-projekthez nyújtott támogatását.
ami kulcsfontosságú infrastruktúrát biztosít a járművek elektromos töltéséhez a Cseh Köztársaságban, Szlovákiában, Magyarországon, Szlovéniában, Horvátországban és Romániában.
A projektet 152 sikeres közlekedési projekt közül választották ki. Eredetileg 349 közlekedési projektből szelektáltak, amelyek keretében összesen 7,5 milliárd eurónyi CEF társfinanszírozást igényeltek.
Ezek közül 19-et az E.On Energie Románia telepít majd, amely ezt a befektetést egy 1 millió eurós nem visszatérítendő finanszírozással támogatja európai alapokból.
A gyorstöltő állomásokat a Mol által működtetett hálózat töltőállomásain helyezik el, és három főbb útvonal jelentősebb állomásait érintik: Arad–Bukarest–Konstanca (IV. páneurópai folyosó), Sebes–Marosvásárhely–Jászvásár és Suceava–Bukarest–Giurgiu (IX. páneurópai folyosó, részben).
még úgy is, hogy az év első négy hónapjában háromszorosára nőtt a környezetbarát járművek értékesítése: 2016-ban ugyanebben az időszakban 195 elektromos és hibridautót adtak el, míg idén 548-at, az elmúlt három évben pedig majdnem 2000-et.
Az elektromos autók vásárlását – mint ismert – az állam 10 ezer euróval támogatja, amennyiben az illető régi autóját is leadja, további 6500 lejes vouchert kap, azaz összesen 11 500 eurós kedvezményben részesülhet, némelyik kisméretű elektromos autó pedig ennél valamivel többért elvihető.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
szóljon hozzá!