Csaknem újabb ezer dolgozót alkalmaz az amerikai Ford romániai üzemében, ahol ősztől fogják gyártani az Ecosport hobbiterepjáró modellt – közölte csütörtökön a járműgyártó.
2017. április 06., 15:042017. április 06., 15:04
2017. április 06., 15:112017. április 06., 15:11
A Ford Craiován működtet gyárat, ahol jelenleg 2715 dolgozót foglalkoztat. Számuk őszig 976-al bővül, így az üzemben 3690-en fognak dolgozni. Az új alkalmazottak kiválasztása már áprilisban elkezdődött, ez a folyamat júliusig tart, majd augusztustól fogadja a gyár őket, és őszig további felkészítést kapnak.
A Ford 2008-ban telepedett meg Romániában, ahol összesen 1,2 milliárd eurót fektetett be. A craiovai üzemben a B-Max járművet, valamint az Ecoboost motort gyártják. Az amerikai gyártó tavaly márciusban jelentette be, hogy 200 millió eurót ruház be romániai üzemébe az új modell gyártása érdekében.
Romániában fogják gyártani az európai piacra szánt hobbiterepjáró modellt, Oroszország kivételével. Jelenleg az Ecosport Indiában készül. A Chennai-i üzemből fogják ellátni továbbra is az indiai, valamint az egyéb exportpiacokat.
Tavaly a Ford több mint 30 százalékkal növelte Európában a hobbiterepjáró modelljeinek értékesítését, az Ecosport eladása pedig több mint 40 százalékkal bővült. Arra számítanak, hogy az idén is nő a kereslet. 2016-ban 359 306 autót gyártottak Romániában, ebből a francia Renault tulajdonában levő Dacia 320 457-et, az amerikai Ford 38 849-et.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
Miután kétévnyi viszonylagos stabilitás után az elmúlt 5 évben tapasztalt legnagyobb, 2,5 százalékos ugrással kedden az árfolyam átlépte az 5 lej/eurós lélektani határt, szerdán is tovább gyengült a román deviza az európai fizetőeszközzel szemben.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.