Nem nyerte el a fuvarozók tetszését a kormánynak a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (RCA) díjszabásaira vonatkozó tervezete, így a közúti szállítók hétfőn újra tiltakozó megmozdulásokat tartottak a romániai városok körgyűrűin. Óránkénti 10–30 kilométeres sebességgel haladva lassították a forgalmat, miközben szinte le sem vették kezüket a dudáról, így hangzavar és sok helyen több kilométeres dugó alakult ki a délelőtti órákban.
2016. szeptember 12., 17:022016. szeptember 12., 17:02
A pénzügyminisztérium honlapján a hét végén hoztak nyilvánosságra egy sürgősségi kormányhatározat-tervezetet, ami több pontban is tartalmazza a fuvarozók követeléseit. Az érintettek viszont nemtetszésüknek adtak hangot vasárnap este, amikor leszögezték: nem mondanak le a szeptember 15-ére, azaz csütörtökre meghirdetett országos tiltakozó akciójukról, amennyiben a kormány következő ülésén nem fagyasztja be a kötelező autóbiztosítási kötvények díjszabását az általuk kért átlagárakon.
„A pénzügyminisztérium honlapján közzétett sürgősségi kormányrendelet-tervezet általános, és nem korlátozza a díjszabásokat. A fuvarozók elégedetlenek a javaslattal, így szeptember 15-én országos tiltakozó megmozdulást tartanak” – szögezi le közleményében a Romániai Közúti Fuvarozók Egyesülete (UNTRR). Aznap útzárakra és a határok lezárása egyaránt számítani lehet.
A fuvarozók azt is felróják most már a biztosítóknak, hogy egyezséget kötöttek külföldi szállítási cégekkel – meglátásuk szerint ugyanis nem lehet más magyarázata annak, hogy a romániai vállalatok sokkal nagyobb kötelező felelősségbiztosítást fizetnek, mint a külföldiek. Arra is felhívják a figyelmet vasárnap esti közleményükben, hogy akadnak biztosítótársaságok, amelyek „el-elfelejtik” alkalmazni a bónusz-malusz elvet, vagyis, hogy kevesebbet fizet az, aki nem okozott korábban balestet, és többet az, akivel már voltak negatív tapasztalatok.
Kétszeresére emelték nemrég a Tarom román légitársaság igazgatótanácsi tagjainak illetményét. A döntést azzal magyarázzák, hogy a cég a 2024-ben profitot termelt, ami „példátlan” az elmúlt tíz évben.
A Romániai Prosumerek és Energiaközösségek Szövetsége (APCE) azzal vádolta meg Diana Buzoianu új környezetvédelmi minisztert, hogy a roncsprogramok és a Zöld ház program 2025-ös programjainak teljes leállítását tűzte ki célul.
Bár a Bolojan-kormány által az óriásira dagadt költségvetési hiány visszaszorítására kidolgozott megszorítások még csak ezután jönnek, a lakosság máris visszafogta a kiadásait.
Több módosító javaslatot nyújtott be a Szociáldemokrata Párt (PSD) a deficitcsökkentő intézkedésekről szóló törvénytervezethez, amelyért hétfőn készül felelősséget vállalni a kormány a parlamentben.
A kormány deficitcsökkentő csomagjába foglalt intézkedések ellen tiltakoznak hétfőn a nyugdíjpénztárak, a román vízügyi igazgatóság (ANAR) és a mezőgazdasági minisztérium alkalmazottai.
Félrekezelt súlyos beteghez hasonlította Romániát Radu Miruță gazdasági miniszter .
Kissé nőtt az élelmiszertermékek világpiaci árának referenciaértéke júniusban az előző hónaphoz képest a hús-, a tej- és a növényi olajárak emelkedésének hatására az Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) honlapján közzétett adatok szerint.
Felelősséget vállal az Ilie Bolojan vezette kormány a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetért a képviselőház és a szenátus hétfő délutáni együttes ülésén.
Az idei első negyedévben 2024 hasonló időszakához képest az Európai Unióban 5,7 százalékkal, az euróövezetben 5,4 százalékkal emelkedtek a lakásárak, miután tavaly 4,9, illetve 4,1 százalékos növekedést regisztráltak.
Nagyváradon nyit termelési központot a közel 17 000 alkalmazottat foglalkoztató és évente mintegy 5 milliárd eurós forgalmat bonyolító finn ipari gépgyártó, a Metso – közölte a Profit.ro gazdasági portál.
szóljon hozzá!