Nem nyerte el a fuvarozók tetszését a kormánynak a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (RCA) díjszabásaira vonatkozó tervezete, így a közúti szállítók hétfőn újra tiltakozó megmozdulásokat tartottak a romániai városok körgyűrűin. Óránkénti 10–30 kilométeres sebességgel haladva lassították a forgalmat, miközben szinte le sem vették kezüket a dudáról, így hangzavar és sok helyen több kilométeres dugó alakult ki a délelőtti órákban.
2016. szeptember 12., 17:022016. szeptember 12., 17:02
A pénzügyminisztérium honlapján a hét végén hoztak nyilvánosságra egy sürgősségi kormányhatározat-tervezetet, ami több pontban is tartalmazza a fuvarozók követeléseit. Az érintettek viszont nemtetszésüknek adtak hangot vasárnap este, amikor leszögezték: nem mondanak le a szeptember 15-ére, azaz csütörtökre meghirdetett országos tiltakozó akciójukról, amennyiben a kormány következő ülésén nem fagyasztja be a kötelező autóbiztosítási kötvények díjszabását az általuk kért átlagárakon.
„A pénzügyminisztérium honlapján közzétett sürgősségi kormányrendelet-tervezet általános, és nem korlátozza a díjszabásokat. A fuvarozók elégedetlenek a javaslattal, így szeptember 15-én országos tiltakozó megmozdulást tartanak” – szögezi le közleményében a Romániai Közúti Fuvarozók Egyesülete (UNTRR). Aznap útzárakra és a határok lezárása egyaránt számítani lehet.
A fuvarozók azt is felróják most már a biztosítóknak, hogy egyezséget kötöttek külföldi szállítási cégekkel – meglátásuk szerint ugyanis nem lehet más magyarázata annak, hogy a romániai vállalatok sokkal nagyobb kötelező felelősségbiztosítást fizetnek, mint a külföldiek. Arra is felhívják a figyelmet vasárnap esti közleményükben, hogy akadnak biztosítótársaságok, amelyek „el-elfelejtik” alkalmazni a bónusz-malusz elvet, vagyis, hogy kevesebbet fizet az, aki nem okozott korábban balestet, és többet az, akivel már voltak negatív tapasztalatok.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!