A hamis vagy hamisított termékek Mekkája Románia: évente több mint 800 millió euró értékű hamis márkájú termék talál gazdára az országban – idézi a Digi24 hírtelevízió az európai védjegyhivatal adatait.
2016. december 10., 15:182016. december 10., 15:18
Az emberek egy része azért vásárolja ezeket a sokszor nevetségesen olcsó árucikkeket, mivel az eredetire nem lenne pénze, de akadnak olyanok is, akik egyszerűen csak belesétálnak a csapdába, amúgy pedig eredetinek hiszik a márkajelzést. Pedig minden euró, ami hamisított termékre megy el, ugyanakkora veszteséget okoz az eredeti márkát gyártó cégnek, ezek a pénzügyi veszteségek pedig mintegy 26 ezer ember állását sodorják veszélybe vagy számolják fel.
Mint kiderül, az egyik legveszélyesebb hamisított termék egyben a legelterjedtebb is: a gyógyszerekről van szó. Évente 435 millió euró értékű hamisított orvosság talál gazdára Romániában. Emiatt csaknem 2300 állás szűnik meg, de ami ennél jóval súlyosabb, hogy a vásárlók egészségére hatalmas kockázatot jelentenek ezek a készítmények, amelyek nagy részét az internetről rendelik, de volt példa arra is, hogy gyógyszertárakban találtak hamisított orvosságokat.
Eközben a legtöbb munkahely megszűnéséhez a textiliparban is hatalmas méreteket öltő hamisítási láz vezet, ez a 140 millió eurós piac mintegy 20 ezer munkahelyet veszélyeztet. A Digi24 beszámolója szerint volt példa arra is, hogy hamis ruhák, lábbelik bekerültek a plázákban a márkaboltok kínálatába, és eredetiként értékesítették azokat.
Találunk ugyanakkor hamis kozmetikumokat, szeszes italokat, sporteszközöket, játékokat, illetve ékszereket is. A brüsszeli hatóságok ugyanakkor megpróbálták felmérni azt is, hogy mekkora anyagi kárt okoz Romániában a zeneipari kalózkodás, ám nem sikerült ehhez elég adatot gyűjteniük. Mint ismeretes, az elmúlt évek egyik legnagyobb botránya a nyári ötkarikás játékok idején robbant, amikor kiderült, hogy a román olimpiai csapat hamis márkajelzésű mezekkel utazott el Rióba. A leleplezés után a Román Olimpiai Bizottság elnöke, Alin Petrache be is jelentette lemondását.
Megugrott a kereslet a Románia különböző repülőtereiből Rómába indul járatok iránt, ezrek szeretnének fizikailag is jelen lenni a Vatikánban Ferenc pápa hétvégi temetésén.
Tavaly 140 kilométerrel bővült a romániai autópálya-hálózat, a közúthálózat hossza pedig 86 847 kilométert tett ki – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az idén a Wizz Air összes romániai útvonalán kínált 15,8 millió ülőhely-kapacitással az ország az ultra fapados magyar légitársaság legnagyobb piacává vált, megelőzve Lengyelországot.
A tavalyinál 50 százalékkal nagyobb, 1,43 milliárd lejes költségvetése lesz idén a hamarosan induló roncsautóprogramnak – tájékoztatott szerdán a környezetvédelmi minisztérium.
A gyermeknevelési pótlékot (gyerekpénzt) május 8-tól folyósítják, a nyugdíjak postai kézbesítése pedig a hónap első négy napjára kiterjedő hosszú hétvége ellenére május 2-án kezdődik – tájékoztatott szerdán a Facebook-oldalán a munkaügyi minisztérium.
A Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetségébe (UNSAR) tömörülő biztosítótársaságok összesen 56 millió lej kártérítést fizettek ki tavaly viharkárok miatt fakultatív lakásbiztosítás alapján.
Az idei év első két hónapjában a nyers adatok szerint 16,7 százalékkal, a szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 19,5 százalékkal nőtt az építőipari termelés volumene Romániában az előző év azonos időszakához képest.
Románia megerősíti elkötelezettségét, hogy 2025-ben 7 százalék alatt tartja a GDP-arányos költségvetési hiányt – közölte kedd este a pénzügyminisztérium.
A Román Posta május 2-án, pénteken kezdi el a májusi nyugdíjak és szociális juttatások kézbesítését – közölte kedden a vállalat.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) a tavaly októberi 3,3 százalékról 1,6 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
szóljon hozzá!