Hiába jönnek sokan Drakula miatt, továbbra sem vonzó célpont Románia a külföldi turisták körében
Fotó: Székelyhon
Albánia tíz évvel ezelőtt még gúny tárgya volt, de a külföldi turisták számában idén már meg fogja előzni Romániát – jelentette ki egy szerdai bukaresti sajtótájékoztatón az Utazási Irodák Országos Szövetségének (ANAT) elnöke.
2023. augusztus 31., 08:352023. augusztus 31., 08:35
Dumitru Luca emlékeztetett arra, hogy tavaly az idegenforgalomból és a kapcsolódó tevékenységekből származó romániai bevételek mindössze 14 százaléka származott a mintegy 1,5 millió külföldi turistától, akik mindössze 2–3 éjszakára foglaltak szállást az országban.
Még Bulgáriában is külföldi turisták biztosítják az idegenforgalmi bevételek felét. Az idei adatokat elnézve pedig még Albánia is meg fog előzni minket a bevételek és a külföldi turisták számának tekintetében. Egy ország, amely korábban Európa páriája volt, máris leckét ad nekünk a turizmusról” – idézte az ANAT elnökét az Agerpres hírügynökség
Az idegenforgalmi szakember elmondta, hogy egy héttel ezelőtt felhívta a döntéshozók figyelmét erre a problémára, de semmilyen visszajelzést nem kapott.
A külföldi turisták elmaradását részben azzal magyarázta, hogy Románia igen kis összeget – idén 1,5 millió eurót – fordít az idegenforgalmi látványosságainak nemzetközi népszerűsítésére.
16,6 százalékkal 11,079 millióra nőtt a romániai vendégéjszakák száma a kereskedelmi szálláshelyeken az első hat hónapban a tavalyi év azonos időszakához mérten, a kiadó szobákat és lakásokat is beleértve.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
szóljon hozzá!