Villanyos „tavasz”. Mintegy 200 kilométert tud majd megtenni egyetlen töltéssel a Dacia Spring
Fotó: Facebook
Nagyon hasonlít a kínai piacra kifejlesztett Renault City K-ZE-re a Spring Concept modell, az első elektromos Dacia – a két modell csaknem egyforma.
2020. március 03., 18:572020. március 03., 18:57
2020. március 03., 19:312020. március 03., 19:31
„Dacia Spring: városi, dinamikus és kész felvillanyozni minden utazást” – ezzel az üzenettel mutatta be a Dacia az új modellt. A Spring Electric dizájnja kompakt, hossza 3,7 méter, ötajtós – látható a gyártó Facebook-oldalán közzétett felvételen. A várhatóan két éven belül piacra kerülő Spring Concept alapára 15 000 euró lehet.
Amint arról korábban beszámoltunk, a Dacia két héttel ezelőtt jelentette be, hogy a Genfi Autószalonon, március 3-án mutatja be a világ legelérhetőbb áru, 100 százalékban elektromos meghajtású autóját. Az eseményt azonban a koronavírus-járvány miatt elhalasztották. Az viszont már korábban kiszivárgott, hogy
A modellt 2018 szeptemberében, a Párizsi Autószalonon mutatták be, és a fejlődő országok piacaira szánták. A francia autógyártó portfóliójában még van egy elektromos modell, a ZOE, amelynek ára áfástól eléri a 30 000 eurót.
A Dacia amúgy továbbra is a legnépszerűbb autó a romániai fogyasztók körében, valamennyi modelljéből többet adtak el tavaly, mint 2018-ban, a legjobban a Logan fogyott, ebből több mint 20 ezret értékesítettek. A legkedveltebb hobbiterepjárónak a Duster bizonyult, a modellből Romániában eladott 12 795 jármű 70 százaléka összkerék-meghajtású volt.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
szóljon hozzá!