Lehetővé teszik a vonatjegyvásárlást a kalauztól bankkártyával is
Fotó: Haáz Vince
Bevezeti a bankkártyás vonatjegyvásárlás lehetőségét a járatokon az ország legnagyobb magánvasút-társasága. Az erdélyi alapítású vállalat szerelvényein felszállás után, a kalauznál is vonatjegyet lehet váltani elektronikus fizetéssel.
2024. szeptember 24., 20:522024. szeptember 24., 20:52
2024. szeptember 24., 20:562024. szeptember 24., 20:56
A Regio Călători (volt Regiotrans) több mint húsz útvonalon teszi lehetővé a bankkártyával történő vonatjegyvásárlást. Jegyellenőrzéskor az utas jelezheti, hogy bankkártyával szeretne vonatjegyet vásárolni.
A 2004-ben Brassóban alapított magánvasút-társaság – mely egy szoftverfejlesztő cég és egy bank közreműködésével dolgozta ki az újítást – jelenleg több mint 100 motorvonatot és elektromos szerelvényt működtet csaknem félszáz célpont között Romániában, naponta több mint 250 járatot indítva. Erdélyben, Székelyföldön, a Bánságban egyaránt jelen van a vasúti személyszállításban.
A bukaresti közlekedési minisztérium zöld jelzést adott a Kolozsvárt és környező településeit kiszolgáló helyiérdekű vasút (HÉV) projektjének. Közben Marosvásárhely körül is „mozgolódnak”.
Hamarosan munkára készen áll a harmadik és negyedik alagútfúró óriásgép is, amelyeket a Brassó és Segesvár között épülő új vasútvonalon vetnek be.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!