Fotó: Jakab Mónika
Az energiaárat korlátozó és kompenzáló intézkedések továbbra is érvényben maradnak a polgárok és a gazdaság védelme érdekében – jelentette ki Nicolae Ciucă miniszterelnök az energiaügyi tárcaközi bizottság első ülésén.
2022. augusztus 17., 21:402022. augusztus 17., 21:40
A kormány szerdai sajtóközleménye szerint az ülésen olyan intézkedéseket vitattak meg, amelyek célja a háztartási fogyasztók és a gazdaság védelme az emelkedő energiaárak hatásaival szemben – írja az Agerpres.
„A kormány szintjén folytatjuk a hideg évszakra való felkészülést, biztosítva a lakosság és gazdaság energiaellátását. Amint azt vállaltuk, az energiaárak korlátozására és kompenzálására irányuló intézkedések továbbra is aktívak maradnak, a polgárok és a gazdaság védelméhez szükséges formában. Ezzel párhuzamosan új feladatokat határozunk meg az energetikai infrastruktúra-projektek végrehajtásának felgyorsítása érdekében, kihasználva Románia belföldi és geostratégiai lehetőségeit” – jelentette ki Ciucă.
A miniszterelnök kérésére az energiaügyi tárca augusztus 22-én előterjeszti a termelési kapacitásokba történő beruházási programok helyzetét, mind az állami tulajdonú vállalatok, mind a magánszektorhoz tartozó vállalatok esetében.
Szintén augusztus 22-éig az Országos Energiaszabályozó Hatóságnak (ANRE) elő kell terjesztenie jelentését az év elejétől eltelt időszak energiapiaci fejleményeiről és az energiaár-válságot enyhítő intézkedések végrehajtásának állásáról.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!