Travelminit: a belföldi szállásadók újabb szezonra készülnek
Fotó: Haáz Vince
A járvány harmadik hulláma ellenére az emberek utazni vágynak – derül ki a Travelminit által márciusban készített felmérés eredményeiből. A szállásfoglaló oldal működtetői szerint az oltás pozitív hatással lesz a belföldi utazási hajlandóságra.
2021. március 28., 12:262021. március 28., 12:26
A Travelminit közleménye rámutat, az utazni vágyók több mint 90 százaléka szeretne már húsvét és a nyár vége között valahová ellátogatni. „Mivel egyre többen oltáshoz jutnak, az immunitás pedig csökkentheti a koronavírusos megfertőződés arányát, a belföldi szállásadók újabb szezonra készülnek.
– irányította rá figyelmünket a szállásadó portál.
A közvélemény-kutatás szerint a panziók és hotelek továbbra is a legkeresettebb szállástípusok, ellenben a Fekete-tenger partján népszerűek a kisebb szállások is, mint például a kulcsosházak, nyaralók, kempingek, apartmanok. A foglalni vágyók közül
Ha lazítanak a külföldi utazások lehetőségén, bevezetik az oltási igazolást, az alternatív szabályozásokat, látványosan megnő a külföldre utazók száma, ami a belföldi turizmust gyengítheti – értékelt egy, az idegenforgalom témában megszervezett csütörtöki sepsiszentgyörgyi sajtótájékoztatón Lászl
A foglalás legfontosabb tényezői között a megkérdezettek a rugalmas foglalási feltételeket, azaz az előleg nélküli foglalást és az ingyenes lemondást említették. Az utazók szemében emellett előnynek számít a nyári szálláscsomagba foglalt étkezés, vagy legalábbis a helyszíni étkezés lehetősége, a szállásadók által felkínált relaxációs lehetőségek, mint például a kinti medence, dézsa, vagy a szabadtéri tevékenységek, az elérhető árak, a tömegtől félreeső elhelyezkedés, illetve az egészségügyi követelmények betartása.
24 százalék választana olyan szállást, ahol az átlagár 200–300 lej, míg 26 százalék átlagosan akár 300 lejt is hajlandó rááldozni egy szobára éjszakánként. A legtöbb utazó 5–7 napra foglalna (38 százalék), míg csupán 19 százalék választana 7 napnál hosszabb ideig tartó kikapcsolódást.
A koronavírus-világjárvány terjedésének megfékezése érdekében bevezetett óvintézkedések és korlátozások ellenére is sok romániai döntött tavaly külföldi utazás, kikapcsolódás mellett. Románia viszont nem bizonyult túl vonzó célpontnak a külföldi turisták számára. Az idegenforgalom k
A válaszadók több mint 50 százaléka a családdal utazna, 30 százalék páros szabadságot tervez, 18 százalék pedig baráti körben töltené el a szabadidőt.
A felmérésben 900 személy vett részt Romániából, akik online töltötték ki a kérdőívet a március 17–22. időszakban.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
szóljon hozzá!