Travelminit: a belföldi szállásadók újabb szezonra készülnek
Fotó: Haáz Vince
A járvány harmadik hulláma ellenére az emberek utazni vágynak – derül ki a Travelminit által márciusban készített felmérés eredményeiből. A szállásfoglaló oldal működtetői szerint az oltás pozitív hatással lesz a belföldi utazási hajlandóságra.
2021. március 28., 12:262021. március 28., 12:26
A Travelminit közleménye rámutat, az utazni vágyók több mint 90 százaléka szeretne már húsvét és a nyár vége között valahová ellátogatni. „Mivel egyre többen oltáshoz jutnak, az immunitás pedig csökkentheti a koronavírusos megfertőződés arányát, a belföldi szállásadók újabb szezonra készülnek.
– irányította rá figyelmünket a szállásadó portál.
A közvélemény-kutatás szerint a panziók és hotelek továbbra is a legkeresettebb szállástípusok, ellenben a Fekete-tenger partján népszerűek a kisebb szállások is, mint például a kulcsosházak, nyaralók, kempingek, apartmanok. A foglalni vágyók közül
Ha lazítanak a külföldi utazások lehetőségén, bevezetik az oltási igazolást, az alternatív szabályozásokat, látványosan megnő a külföldre utazók száma, ami a belföldi turizmust gyengítheti – értékelt egy, az idegenforgalom témában megszervezett csütörtöki sepsiszentgyörgyi sajtótájékoztatón Lászl
A foglalás legfontosabb tényezői között a megkérdezettek a rugalmas foglalási feltételeket, azaz az előleg nélküli foglalást és az ingyenes lemondást említették. Az utazók szemében emellett előnynek számít a nyári szálláscsomagba foglalt étkezés, vagy legalábbis a helyszíni étkezés lehetősége, a szállásadók által felkínált relaxációs lehetőségek, mint például a kinti medence, dézsa, vagy a szabadtéri tevékenységek, az elérhető árak, a tömegtől félreeső elhelyezkedés, illetve az egészségügyi követelmények betartása.
24 százalék választana olyan szállást, ahol az átlagár 200–300 lej, míg 26 százalék átlagosan akár 300 lejt is hajlandó rááldozni egy szobára éjszakánként. A legtöbb utazó 5–7 napra foglalna (38 százalék), míg csupán 19 százalék választana 7 napnál hosszabb ideig tartó kikapcsolódást.
A koronavírus-világjárvány terjedésének megfékezése érdekében bevezetett óvintézkedések és korlátozások ellenére is sok romániai döntött tavaly külföldi utazás, kikapcsolódás mellett. Románia viszont nem bizonyult túl vonzó célpontnak a külföldi turisták számára. Az idegenforgalom k
A válaszadók több mint 50 százaléka a családdal utazna, 30 százalék páros szabadságot tervez, 18 százalék pedig baráti körben töltené el a szabadidőt.
A felmérésben 900 személy vett részt Romániából, akik online töltötték ki a kérdőívet a március 17–22. időszakban.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!