Travelminit: a belföldi szállásadók újabb szezonra készülnek
Fotó: Haáz Vince
A járvány harmadik hulláma ellenére az emberek utazni vágynak – derül ki a Travelminit által márciusban készített felmérés eredményeiből. A szállásfoglaló oldal működtetői szerint az oltás pozitív hatással lesz a belföldi utazási hajlandóságra.
2021. március 28., 12:262021. március 28., 12:26
A Travelminit közleménye rámutat, az utazni vágyók több mint 90 százaléka szeretne már húsvét és a nyár vége között valahová ellátogatni. „Mivel egyre többen oltáshoz jutnak, az immunitás pedig csökkentheti a koronavírusos megfertőződés arányát, a belföldi szállásadók újabb szezonra készülnek.
– irányította rá figyelmünket a szállásadó portál.
A közvélemény-kutatás szerint a panziók és hotelek továbbra is a legkeresettebb szállástípusok, ellenben a Fekete-tenger partján népszerűek a kisebb szállások is, mint például a kulcsosházak, nyaralók, kempingek, apartmanok. A foglalni vágyók közül
Ha lazítanak a külföldi utazások lehetőségén, bevezetik az oltási igazolást, az alternatív szabályozásokat, látványosan megnő a külföldre utazók száma, ami a belföldi turizmust gyengítheti – értékelt egy, az idegenforgalom témában megszervezett csütörtöki sepsiszentgyörgyi sajtótájékoztatón Lászl
A foglalás legfontosabb tényezői között a megkérdezettek a rugalmas foglalási feltételeket, azaz az előleg nélküli foglalást és az ingyenes lemondást említették. Az utazók szemében emellett előnynek számít a nyári szálláscsomagba foglalt étkezés, vagy legalábbis a helyszíni étkezés lehetősége, a szállásadók által felkínált relaxációs lehetőségek, mint például a kinti medence, dézsa, vagy a szabadtéri tevékenységek, az elérhető árak, a tömegtől félreeső elhelyezkedés, illetve az egészségügyi követelmények betartása.
24 százalék választana olyan szállást, ahol az átlagár 200–300 lej, míg 26 százalék átlagosan akár 300 lejt is hajlandó rááldozni egy szobára éjszakánként. A legtöbb utazó 5–7 napra foglalna (38 százalék), míg csupán 19 százalék választana 7 napnál hosszabb ideig tartó kikapcsolódást.
A koronavírus-világjárvány terjedésének megfékezése érdekében bevezetett óvintézkedések és korlátozások ellenére is sok romániai döntött tavaly külföldi utazás, kikapcsolódás mellett. Románia viszont nem bizonyult túl vonzó célpontnak a külföldi turisták számára. Az idegenforgalom k
A válaszadók több mint 50 százaléka a családdal utazna, 30 százalék páros szabadságot tervez, 18 százalék pedig baráti körben töltené el a szabadidőt.
A felmérésben 900 személy vett részt Romániából, akik online töltötték ki a kérdőívet a március 17–22. időszakban.
Az idei első negyedévben 2024 hasonló időszakához képest az Európai Unióban 5,7 százalékkal, az euróövezetben 5,4 százalékkal emelkedtek a lakásárak, miután tavaly 4,9, illetve 4,1 százalékos növekedést regisztráltak.
Nagyváradon nyit termelési központot a közel 17 000 alkalmazottat foglalkoztató és évente mintegy 5 milliárd eurós forgalmat bonyolító finn ipari gépgyártó, a Metso – közölte a Profit.ro gazdasági portál.
Májusban 7 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma Romániában éves összevetésben – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ilie Bolojan csütörtök esete kijelentette: Nicușor Dan államfő a kormány beiktatásakor arra kérte őt, hogy tegyen meg mindent az adóemelések elkerülésért, de a költségvetés állapota ezt nem tette lehetővé.
Az OMV Petrom új gázlelőhelyre bukkant Dél-Romániában, a Craiovától 70 kilométerre fekvő Spineni-ben.
Mindenki megkapja a keserű pirulát, de nem egyformán fog fájni – fogalmazta meg Rácz Béla Gergely közgazdász, amikor csütörtökön a Bolojan-kormány által közvitára bocsátott deficitcsökkentő intézkedéscsomagról kérdeztük.
Táncos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
Ilie Bolojan kormányfő csütörtökön a szakszervezeti szövetségek képviselőivel egyeztetett a Victoria-palotában a deficitcsökkentő intézkedésekről.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
szóljon hozzá!