Cosmin Dodoc, a People & Organisation eMAG elnökhelyettese
A Grow Talent program az olyan neves egyetemek, mint a Harvard Business School és a MIT Management Executive Education business programjaihoz biztosít hozzáférést a résztvevőknek.
2022. július 22., 12:152022. július 22., 12:15
2022. július 22., 12:212022. július 22., 12:21
Az eMAG meggyőződése, hogy az oktatás, a tanulás soha nem szűnik meg, így folyamatosan fejleszti és továbbképzi vezetőit, ezért a Grow Talent programban az idén is 200 ezer eurót fektet be olyan neves egyetemek business képzéseire, mint a Harvard Business School és a MIT Management Executive Education. A programban 75 kolléga vesz részt két etapban: 2022 július-október, valamint 2023 február-április között.
„Az eMAG-nál naponta új dolgokat tanulunk a komplex projektjeink kapcsán és a kollégáinknak alkalmuk van a legnevesebb egyetemek által felajánlott programokban továbbfejleszteni magukat és ezáltal kapcsolatba kerülnek a legújabb trendekkel a szakmában, amelyekből nem csak tanulnak, hanem azok inspirálják is őket. Azok, akik részt vettek az előző programon elsősorban azt értékelték, hogy tisztább és strukturáltabb rálátásuk lett a business innováció terén” – nyilatkozta Cosmin Dodoc, People & Organisation eMAG elnökheyettese. A program három fejezetben a stratégiai menedzsment, a tárgyalás és a stratégia üzleti folyamatainak tervezésére összpontosít.
Az eMAG folyamatosan bővíti csapatát és az évek során továbbképzési programokat fejlesztett ki a csapatai számára, fiatal vezetőknek a Future25 vagy az Upgrade programokat, karrierfejlesztési programokat fiatal pályakezdők számára, vagy ügyvezetői fejlesztési programokat olyan egyetemekkel partnerségben, mint a Harvard, MIT vagy a London School of Economics, a Grow Talent.
Az eMAG-ról
Az eMAG 2001-ben alapított román bejegyzésű cég, a román online kereskedelmi piac úttörője, 2022-ben a legértékesebb román márka lett és az első online kereskedelmi vállalat, amely első helyet foglal el a Brand Finance rangsorolási listán. A cég folyamatosan befektet olyan Romániában kifejlesztett technológiákon alapuló digitális szolgáltatásokba, amelyek segítségével az ügyfelek időt és pénzt takarítanak meg, és létrehozott egy regionális ökoszisztémát, sikeresen exportálva a helyi modellt Bulgáriába és Magyarországra. Saját kínálata és a Marketplace partnerei révén egyre bővülő termékválasztékkal az eMAG az a hely, ahol bárki bármit, bárhonnan kereshet és megrendelhet. Emellett az ügyfelek élvezhetik az olyan kiemelt szolgáltatásokat, mint a Genius, vagy az ingyenes szállítási és egyéb előnyöket kínáló előfizetést, vagy a fizetési átütemezési szolgáltatásokat, mint például a Buy now, pay later (Vásároljon most, fizessen később) vagy a Slice it (Szeletelés). További információk az eMAG-ról itt találhatók.
(X – Fizetett hirdetés)
Egyelőre nem írhatja alá a román útügyi hatóság a szerződést a Nagyvárad és Arad közötti gyorsforgalmi út megépítésére kiírt pályázaton győztesként kihirdetett konzorciummal, mivel két török cég óvást nyújtott be az eredmény ellen.
Közel 25 millió lejes veszteséget könyvelt el 2024 első hat hónapjában a Romaero, a polgári és katonai utasszállító és teherszállító repülőgépek gyártására, szolgáltatásaira, valamint kutatás-fejlesztésére szakosodott román állami tulajdonú vállalat.
Bár 2010. július 15-e óta valamennyi romániai lakásnak kötelező biztosítással kellene rendelkeznie, még mindig nem érte el a 25 százalékot a bebiztosított otthonok aránya. Úgy tűnik viszont, hogy tavaly megnőtt és rekordot döntött a lakásbiztosítási kedv.
A tavalyi évhez hasonlóan 2025-re is 100 000, a romániai munkaerőpiacra újonnan belépő külföldi munkavállalóból álló kvótát állapít meg a bukaresti munkaügyi minisztérium honlapján elérhető határozattervezet.
Észszerű költekezésre, a kiadások csökkentésére, takarékoskodásra intik a romániai lakosságot elemzők, vállalkozók, akik szerint a második Ciolacu-kormány által foganatosított megszorítások sem lesznek elegendőek az államháztartási hiány pótlására.
Komolyabb fagyokra, tartós hidegre lenne szükség a kórokozók, kártevők számának csökkenéséhez – közölte agrometeorológiai elemzésében a HungaroMet. A következő 8-10 napban nincs kilátás tartós lehűlésre, így a kártevők túlélik az enyhe időjárást.
Szerda óta nem érkezik több orosz gáz Ukrajnán keresztül Európába. Ez egyelőre nem okoz problémát, azonban a jövő még bizonytalan, a legnagyobb bizonytalansági tényezőt pedig az árak jelentik – mutat rá elemzésében az olasz Avvenire című lap.
Jelentős mértékben megdrágult az üzemanyag az új év beköszöntével, Románia valamennyi töltőállomásánál megemelték a gázolaj és a benzin árát. Az üzemanyag-drágulás megannyi termék árának emelkedését vonja maga után.
Drágul a bukaresti metró, a jövedéki adó emelése miatt nő az üzemanyagok ára, illetve bizonyos adók is módosulnak idén január elsejétől – írja az Agerpres.
Az energiaügyi minisztérium még egy évvel, 2025. december 31-ig meghosszabbítja az egyéni radiátoros hőmennyiségmérő órák felszerelésének betartására vonatkozó határidőt.