Fotó: Jakab Mónika
A legutóbbi egy évben a romániaiak 40 százaléka legalább egyszer járt külföldön, 90 százalékuk pedig legalább egyszer utazott az országon belül – derül MKOR és az Avis felmérésnek kedden közzétett adataiból.
2023. július 18., 10:562023. július 18., 10:56
Az Agerpres hírügynökség által szemlézett közvélemény-kutatás szerint a külföldre járók átlagban 2,4-szer utaztak valamelyik másik országba, a belföldön utazók pedig átlagban hatszor hagyták el a településüket az elmúlt 12 hónapban.
A romániaiak 43 százaléka jól meghatározott célokkal, előre rögzített időtartamra és megtervezett költségvetéssel utazik, 12 százalékuk inkább teljes ellátást kínáló turisztikai ajánlatokat keres, minthogy saját maga szervezze meg az utazást. Ugyanakkor minden ötödik válaszadó számára fontos a tapasztalatszerzés, őket inkább az új kultúrák megismerése érdekli. Mintegy 10 százalék azoknak az aránya, akik egy turisztikai csomag kiválasztásánál mások véleményét és ajánlásait veszik figyelembe.
Az MKOR Consulting és az Avis Románia online felmérése 2023 áprilisában készült 1746 fős mintán.
A romániaiak mintegy 39 százaléka azt állítja, hogy egyáltalán nem megy szabadságra idén nyáron, akik pedig igen, azoknak a 73 százaléka belföldön nyaral – derül ki a FinZoom.ro online felméréséből.
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
szóljon hozzá!