A vállalat jövedelméhez hozzájárult az európai beruházások és projektek minisztériumával kötött szerződés az energiakártyák kiszállításáról
Fotó: Európai beruházásokért és projektekért felelős minisztérium
Tavaly 7,5 százalékkal nőtt a Román Posta üzleti forgalma az előző évhez képest, az alkalmazottak javadalmazása pedig átlagban 30 százalékkal nőtt másfél év alatt – vont mérleget a hétfőn közzétett jelentésében az állami vállalat.
2023. július 11., 10:362023. július 11., 10:36
Az Agerpres hírügynökség által idézett dokumentum szerint a múlt évben összesen 9000 mobil terminállal szerelték fel a postásokat, és létrehozták a vállalat első külföldi kirendeltségét is a Moldovai Köztársaságban. Emellett tavaly korszerűsítették a bélyeggyár berendezéseit, informatizáltak több mint 700 postahivatalt, és bevezették az UiPath óriáscég által kifejlesztett új RPA-technológiát (a manuális folyamatok robotizálását). Szintén a múlt évben 5200 laptopot és asztali számítógépet, 250 nyomtatót, 2700 szkennert és 300 pénzszámláló gépet szereztek be.
amihez hozzájárult az európai beruházások és projektek minisztériumával kötött szerződés az energiakártyák kiszállításáról.
A dokumentum kitér arra is, hogy a múlt évben átlagosan 900 lejjel nőtt az alkalmazottak javadalmazása, és tizenöt év után először új egyenruhát is kaptak.
Már szinte senki sem ad fel hagyományos módon leveleket Romániában, a legtöbb küldemény intézményektől származik – jelentette ki Valentin Ştefan, a Román Posta vezérigazgatója.
Több megyében is négykerekű motorkerékpárral (quaddal) közlekednek hétfőtől a postások.
Ezer elektromos kerékpár megvásárlására írt ki közbeszerzési eljárást a Román Posta, hogy csökkentse a küldemények kézbesítésének idejét. A postások attól tartanak, ezután többet kell dolgozniuk.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
szóljon hozzá!