2012. március 08., 08:472012. március 08., 08:47
„Az első szakasz április 2-án fejeződik be, ezt követően öt céget fogunk kiválasztani, a versenykiírást elnyerő vállalatot pedig április 26-áig fogjuk megnevezni. Ezt követően megkezdhetjük az építési munkálatokat” – magyarázta a tanácselnök. Hangsúlyozta: Kovács Attila, a megyei tanács alelnökének közbenjárásával és a környezetvédelmi minisztériumnál folytatott lobbitevékenységnek köszönhetően a közbeszerzéseket ellenőrző országos hatósághoz (ANRMAP) került a közeli folyó medrének szabályozására vonatkozó iratcsomó.
„Várhatóan néhány napon belül a Fenntartható Energia Cselekvési Tervek (SEAP) illetékeseivel is tárgyalni fogunk, az építkezés megkezdésével egyidőben pedig a meder szabályozásának is nekiláthatunk” – mutatott rá Căncescu. A tanácselnök ugyanakkor azt is elmondta, a romániai cégek mellett egy indiai vállalat is jelentkezett a versenykiírásra. Hozzátette: a közel 3000 méter hosszú és 45 méter széles kifutó megépítéséhez szükséges 20 millió eurót már belefoglalták a megyei tanács éves költségvetésébe. A repülőtér egyébként 200 hektáros területen fekszik, ebből 90 hektár a megyei tanács tulajdonában van.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.
Legyártották a nyolcmilliomodik Dacia gépkocsit Romániában – írja az Economedia.ro az Automobile Dacia közleménye alapján. A Mioveni-ben található gyárban összeszerelt nyolcmilliomodik autó egy Indigo Blue színű Bigster Journey volt.