Lia Olguţa Vasilescu lemondását követelik
Fotó: Psd.ro
Elindította az általános sztrájkot előkészítő eljárást a Frăţia Szabad Szakszervezetek Országos Szövetségének (CNSLR) operatív tanácsa – derül ki az érdekvédelem szerdai közleményéből.
2017. november 01., 23:062017. november 01., 23:06
A szakszervezet elégedetlenségének legfőbb oka, hogy a kormány a munkavállalóra tervezi hárítani a társadalombiztosítási járulékok terhét – számolt be az Agerpres. A CNSLR Frăţia szerint a tervezett intézkedés gyakorlatba ültetése nyomán csökkenni fognak a fizetések – főleg a versenyszférában –, és munkahelyek szűnnek meg.
Az érdekvédelmi szövetség közleményében rámutat, az általános sztrájk kirobbantásához szükséges aláírások összegyűjtése után az országos tanács dönt majd a munkabeszüntetés időpontjáról.
Eközben Lia Olguţa Vasilescu munkaügyi miniszter leváltását követeli az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség, ugyanakkor kéri az államfőt, vállalja fel a közvetítő szerepet a kormány és a társadalmi partnerek között.
„Van egy cinikus munkaügyi miniszterünk, akit nem érdekel a munkapiac, nem látja át a törvényeket, és nincs tudatában az általa betöltött tisztség szerepének és jelentőségének. Ilyen munkaügyi miniszterrel nem lehet visszaállítani a dolgozó állampolgárok iránti tiszteletet.
– áll az Alfa Kartell közleményében.
{K1}
Az érdekvédelem képviselői szerint a munkaügyi miniszter által kidolgozott egységes bértörvény a „valaha volt egyik leggyengébb” ilyen jogszabály, amely ahelyett, hogy felszámolná a közalkalmazottak bérezési rendszerén belüli aránytalanságokat, inkább fokozza ezeket. A szakszervezeti szövetség úgy véli, a kormány annak ellenére is kitart tervezett intézkedései mellett, hogy a társadalom egyetlen szegmense sem támogatja ezeket.
– fogalmaz a közlemény.
Mindezekre hivatkozva az Alfa Kartell követeli a munkaügyi miniszter menesztését, illetve kéri, hogy a kialakult konfliktushelyzetben az államfő vállalja fel az – alkotmány által is előírt – közvetítői szerepet a kormány és a társadalmi partnerek (munkáltatói szövetségek és szakszervezetek) között.
Radu Oprea gazdasági miniszter szerint az energiaárak korlátozásának 2025 márciusa után is érvényben kell maradnia, mindaddig, amíg megtalálják a megfelelő megoldásokat az árak alacsony szinten tartására.
Óriási a különbség az átlagbérek között, ha megyei lebontásban vizsgáljuk a számokat – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) által közzétett friss adatsorokból, amelyeket a Digi 24 hírtelevízió vett górcső alá.
Októberben 925 865 nyugdíjas részesült szociális pótlékban, 2322-vel kevesebb, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztar (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
A korábbi 3,3 százalékról 1,4 százalékra módosította az Európai Bizottság (EB) pénteken közzétett jelentésében a román gazdaság 2024-es GDP-arányos növekedésére vonatkozó előrejelzését.
Elkezdték utalni a gazdáknak az aszálykárenyhítő juttatásokat – közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Barbu mezőgazdasági miniszter. Lapunknak nemrég falugazdász arra panaszkodott, hogy nem egységes kritériumok szerint mérték fel az aszálykárokat.
A Netflix úgy döntött, hogy megemeli az összes előfizetés árát, amelyet Romániában kínál ügyfeleinek, és ez a döntés a streamingpiac konkurens platformjainak több hasonló bejelentése után született – értesült a Hotnews.ro hírportál.
A bukaresti pénzügyminisztérium meghosszabbítja december 20-ig azt az időszakot, ameddig az adóamnesztiát igénybe vevők rendezhetik az adótartozásaikat – közölte csütörtökön Marcel Boloş tárcavezető.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvény kihirdetését követően a kormány megteheti az utolsó lépést a minimálbér 4050 lejre emelése felé – jelentette ki csütörtökön Marcel Ciolacu kormányfő.
Idén január és szeptember között a napelemekkel termelt villamos energia mennyisége 2,93 milliárd kilowattóra volt, 58,6 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A nyers adatok szerint az idei harmadik negyedévben stagnált, a szezonálisan kiigazított adatok szerint pedig 0,2 százalékkal csökkent a bruttó hazai termék (GDP) 2023 harmadik negyedévéhez képest – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!