Ezúttal a Petrom emelt árat
Fotó: Veres Nándor
A csaknem két héttel ezelőtti pániktankolás után úgy tűnt, lassan-lassan újra normalizálódnak az üzemanyagárak Romániában, hiszen a kőolaj világpiaci árának csökkenésével párhuzamosan visszaesett a gázolaj és a benzin ára is. Hétfőn azonban újabb növekedéssel indult a hét, egyelőre azoknak kell mélyebben a zsebükbe nyúlniuk, akik dízelautót vezetnek.
2022. március 21., 13:022022. március 21., 13:02
A Romániában piacvezetőnek számító Petrom töltőállomásainál hétfő reggel 5 banival drágább volt egy liter gázolaj, mint egy nappal korábban, a benzin ára eközben stagnált. Ez volt az első drágítás több napnyi árcsökkenés után. A jelenségre az Economica.net gazdasági portál irányította rá a figyelmet, rámutatva, hogy az általuk górcső alá vett két bukaresti töltőállomásnál 7,93, illetve 7,73 lejt kértek egy liter gázolajért.
hiszen miután a Brent kőolaj hordónként ára meredeken, 130 dollárról 98 dollárra esett vissza, hétfő reggelre újfent felment az árszint 111 dollárig. Az OMV és a Mol kútjainál egyébként hétfőn a standard gázolaj literenkénti ára 8-8,05 lej, míg a 95-ös oktánszámú benziné 7,80-7,84 lej körül mozgott.
Fotó: Rostás Szabolcs
A belügyminisztérium több millió lej értékben szabott ki bírságokat a benzinkutaknál végzett ellenőrzéseket követően – tájékoztatott szombati sajtótájékoztatóján a kormány szóvivője.
Mint ismeretes, két héttel ezelőtt egyik óráról a másikra drasztikusan megnőttek az üzemanyagárak az országban annak a hírére, hogy az orosz-ukrán háború miatt meredek és tartós drágulás várható. Olyan töltőállomás is akadt, ahol 11 lejt is elkértek egy liter benzinért. Ezt követően a különböző illetékes hatóságok drasztikus bírságokat róttak ki az indokolatlanul drágító cégekre.
A munkaügyi ellenőrök 145 bírságot róttak ki az üzemanyagtöltő állomásoknál végzett ellenőrzések kezdete óta, összesen 612.800 lej értékben – közölte vasárnap Cristian Vasilcoiu, a munkaügyi és társadalmi szolidaritási minisztérium államtitkára.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!