Húzóágazat. Az adókedvezmények is szerepet játszottak a számítástechnika látványos fejlődésében
Fotó: Barabás Ákos
Az egyenlő bánásmód elve mentén a Nemzeti Liberális Párt (PNL) kezdeményezheti az IT-szektor adómentességének a megszüntetését, de erre semmiképp nem idén kerül sor Florin Cîţu pénzügyminiszter ígérete szerint.
2020. január 28., 17:092020. január 28., 17:09
A tárcavezető a Digi 24 hírtelevízió hétfő esti műsorában leszögezte, a 2020-as év folyamán nem tervezik az adótörvénykönyv módosítását. Mint hangsúlyozta: a kiszámíthatóság és átláthatóság biztosításáról ígéretet tett az üzleti szféra képviselőinek, és ezt párttársainak a tudomására hozta.
– fogalmazott a pénzügyminiszter, aki amúgy „ideiglenes” megoldásként utalt az IT-szektor adómentességére, amelynek célja az ágazat serkentése volt. „2020. után a PNL előáll egy adópolitikával, meglátjuk majd akkor, hogy melyek a prioritások, hogyan képzeljük el Romániát a jövőben, de a cél a költségvetési egyensúly biztosítása középtávon, másként nem hitelesek a reformok” – szögezte le Cîţu.
Kijelentései annak apropóján hangzottak el, hogy Ludovic Orban miniszterelnök a minap a Hotnews portálnak adott interjúban úgy nyilatkozott,
„A polgárok és a cégek közötti egyenlő adóügyi bánásmód kormányzásunk egyik prioritása” – mondta.
Megszólalt a témában Klaus Johannis államfő, aki hétfőn úgy vélekedett, az egyenlő adózás elve „alapjában véve helyes”, azonban figyelembe kell venni azt is, hogy az IT-szektor a serkentő intézkedésnek köszönhetően tíz év alatt „jelentéktelen szintről” úgy felfejlődött, hogy „jelenleg a GDP 6 százalékát adja”. „Ezt még meg kell vitatni” – szögezte le Johannis.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
Az európai autópiac az áprilisi zsugorodás után májusban visszatért a növekedés útjára, de a kontinensen Romániában esett vissza a legnagyobb mértékben a gépkocsi-beíratások száma az előző évhez képest.
szóljon hozzá!