Fotó: Facebook/Aeroportul Internațional Brașov
Döntő szakaszába lép a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtér projektje: hétfőn kezdődnek a próbarepülések.
2022. december 12., 07:252022. december 12., 07:25
2022. december 12., 08:422022. december 12., 08:42
Az időjárási viszonyok miatt elmarad a hétfőre betervezett próbarepülés a Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtéren. Alexandru Anghel, a légikikötő igazgatóját a Román Polgári Légiközlekedési Hatóság (AACR) értesítette arról, hogy az időjárás nem teszi lehetővé a hétfőre betervezett próbarepülést – számolt be a G4media.ro.
A Brassó Megyei Tanács illetékesei azt egyelőre nem közölték, hogy mikor kerül sor a tesztrepülésre.
A Brassó Megyei Tanács szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében arról számol be, hogy hétfőn reggel a Román Polgári Légiközlekedési Hatóság (AACR) tulajdonában levő Beechcraft Super King Air repülés-ellenőrző repülőgép elindul Bukarestből, 8.30-kor landol a vidombáki kifutópályán, majd felszáll a kalibrációs repülésre.
A menetrendről Nicolae Stoica, az AACR főigazgatója, Adrian Veștea, a Brassó Megyei Tanács elnöke és Alexandru Anghel, a repülőtér főigazgatója egyeztetett, de a reggeli időjárási viszonyoktól függ. A kalibrációs repülés a Flightradar24.com oldalon követhető.
és meggyőződésem, hogy ezt a lépést a legjobb körülmények között fogjuk megtenni. A kalibráló repülőgép fedélzetén lévő speciális berendezések segítségével a szakemberek több napon keresztül a levegőből ellenőrzik a földön telepített rádiónavigációs berendezéseket, majd januárban ellenőrzik és jóváhagyják a műszaki eljárásokat” – mondta Adrian Veștea. Az ellenőrzést a légi hatóság 11 szakembere végzi majd.
A hétfőn kezdődő próbarepülések során 30 órán át a légi navigációs eszközök, a kommunikációs és a felügyeleti rendszerek paramétereit ellenőrzik.
és olyan repülési eljárásokra terjed ki, amelyek jelenleg a kódolási szakaszban vannak. Alexandru Anghel igazgató elmondta, hogy a kalibrációs repülésre való felkészülés összetett folyamat volt, amely többek között magában foglalta a repülőtér területén dolgozók képzését, a baleset esetén történő beavatkozások szimulációját, a kommunikációs eljárások felülvizsgálatát.
A repülésirányítást kell még megoldani a Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér megnyitása előtt, és már több légitársasággal zajlanak a tárgyalások, sokan érdeklődnek – ismertette hétfőn Adrian Veștea, Brassó Megye Tanácsának elnöke.
„Alapvetően mostantól bármely légi fuvarozónak lehetősége van arra, hogy a mi repülőterünket használja, abban az időszakban, amikor a légikikötő a le- és felszállásához rendelkezésre áll” – szögezte le a tanácselnök.
Kezdetnek heti mintegy negyven járatot terveznek, első évben hozzávetőleg 300 ezer utasra számítanak. A repülőtér kapacitása és az utasterminál is bővíthető.
Azt egyelőre nem tudják megjósolni a Brassó megyei illetékesek, hogy mikor száll fel az első gép az épülő vidombáki reptérről, az azonban tény szerintük, hogy a légikikötő november elsején készen fog állni az utasok és a repülők fogadására.
Az elmúlt évek súlyos aszályai és szélsőséges időjárása jelentősen visszavetette a romániai bortermelést, amely 2024-ben 20 százalékkal esett vissza. A tendencia globális: a szőlőültetvények rendkívül érzékenyek az éghajlatváltozásra.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) újabb felhívást tett közzé a magyarországi állattartó gazdák felé a ragadós száj- és körömfájás terjedésének megakadályozására.
Idén januárban és februárban 1,26 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt termelt Románia, 1,9 százalékkal (23 800 toe) kevesebbet, mint 2024 első két hónapjában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A kedvezőtlen klímaviszonyok, a jégeső és az aszály miatt 2023-hoz képest mintegy 19,8 százalékkal 3,7 millió hektoliterre csökkent tavaly Románia bortermelése; ez volt az egyik legjelentősebb visszaesés európai uniós viszonylatban.
Megvásárolná a román kormány a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjét – írta az economedia.ro. Az olajterminállal is rendelkező giurgiulești-i kikötő tengeri hajók fogadására is alkalmas.
Románia nincs olyan helyzetben, hogy a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) kelljen fordulnia segítségért, és kormányválságra utaló jelek sincsenek – közölte szerdán az elnöki hivatal.
Amerikai vállalatok új romániai beruházásainak lehetőségéről is tárgyalt Marcel Ciolacu miniszterelnök az Egyesült Államok kongresszusi delegációjának tagjaival kedden a Victoria-palotában. Erről a szerdai kormányülés elején beszélt.
Az Európai Unió éves inflációs rátája márciusban tovább csökkent, 2,5 százalékra a februári 2,7 százalékról, Románia viszont ismét a legmagasabb inflációval rendelkező ország lett, 5,1 százalékos éves áremelkedéssel – közölte az Eurostat.
Bár a román hatóságok váltig állítják, nem áll fenn a teljes áramszünet veszélye húsvétkor, a példátlan óvintézkedések hallatán sejteni lehet, hogy ilyen közel ritkán kerül az ország a rettegett „blackouthoz”.
Nyolc hónapos késéssel, de az illetékesek szerint most már tényleg a végéhez közeledik a nyugdíjak újraszámítása.
szóljon hozzá!