2011. november 04., 11:112011. november 04., 11:11
A Székelyföld-stand idén is egyedi dizájnnal rendelkezik, és a 90 négyzetméter felületen összesen egy tucatnyi idegenforgalmi vállalkozó és önkormányzat mutatja be turisztikai látványosságait, valamint ajánlatait a székely megyékből. A csütörtöki nyitónapon délben a standnál székelytermék-kóstolással várták az érdeklődőket, a stand hivatalos megnyitóján részt vett Tánczos Barna vidékfejlesztési államtitkár és Klárik László, Kovászna megye menedzsere.
Külön kiállítóstand mutatta be a Hargita és Kovászna megye értékeinek és hagyományainak turisztikai termékként való értékesítése című projektet. A Tündérkert kapuja stand az első terméke a Székelyföld népszerűsítési folyamatának. Itt mutatták be először az egységes jelvényt és jelmondatot, ugyanakkor az érdeklődők reklámanyagokon, érintőképernyős infópulton, valamint idegenvezető által nyerhettek betekintést a két megye turisztikai látványosságaiba. A vásáron egyébként összesen 110 kiállító vesz részt 19 országból – többek között Argentínából, Ausztriából, Brazíliából, Kubából, Venezuelából, Mexikóból, Japánból. A főként idegenforgalmi vállalkozások, vendéglátó-ipari egységek, konferenciaszervező cégek, könyvkiadók vagy éppen kulturális intézmények standjai összesen 8500 négyzetméteren látogathatók.
A kiállítók többnyire a téli ünnepekre kidolgozott ajánlataikat népszerűsítik, illetve bemutatják országuk síparadicsomait. De a látogatók egzotikus idegenforgalmi desztinációkat is megismerhetnek, mint ahogy a kiállítók üzleti, egyészségügyi és kulturális turizmust is népszerűsítik.
Az egyelőre még nem végleges adatok szerint az idei évben 12 százalékkal bővült a Romániába látogató külföldi turisták száma – jelentette be csütörtökön a bukaresti Romexpón megrendezett Romániai Turisztikai Vásáron Eugen Curteanu, az idegenforgalmi minisztérium államtitkára. Mint rámutatott, az Országos Statisztikai Hivatal idei közlései valamenynyi alkalommal növekedésről adtak számot. Az ide érkező turisták számának a bővülése mellett még gyorsabb ütemben növekedett a romániai turisták belföldi utazási kedve. Ebben az esetben az államtitkár már 16 százalékos gyarapodásról beszélt. Az eseményen Tánczos Barna mezőgazdasági és vidékfejlesztési államtitkár arról számolt be, hogy a szaktárca európai uniós forrásokból támogatja a faluturizmust. Az államtitkár arról is beszélt, hogy hosszú évek után végre egy stratégia mentén cselekszenek, s arra próbálják ráirányítani az utazni vágyók figyelmét, hogy nem a Fekete-tenger az ország egyetlen idegenforgalmi célpontja. Éppen ezért sok helyen a szaktárca támogatásával fejlesztési programok indultak. A fejlesztésre szoruló települések közül Borszéket és Tusnádfürdőt említette. |
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.