Violeta Alexandru munkaügyi miniszter
Fotó: Gov.ro
Meghosszabbíthatja a román kormány azt az időszakot, amelynek során átvállalja a kényszerszabadságra küldött munkavállalók bérének egy részét – közölte szerdán este Violeta Alexandru munkaügyi miniszter, aki szerint az állami hozzájárulás kevesebb lesz, mint a jelenlegi.
2020. április 29., 23:272020. április 29., 23:27
2020. április 29., 23:352020. április 29., 23:35
A Ludovic Orban vezette bukaresti kormány tagja vállalkozókkal folytatott megbeszélését követően elmondta, várhatóan meghosszabbítják a kényszerszabadságot, de még nem döntötték el, hogy két hétre, júniusig, vagy további egy hónappal. Mint ismert, a román kormány átvállalta az új típusú koronavírus-járvány miatt március 16-án bevezetett szükségállapot idején kényszerszabadságra küldött dolgozók bére 75 százalékának a folyósítását; az államilag garantált összeg nem haladhatja meg az országos bruttó átlagbér 75 százalékát. A szükségállapot a tervek szerint május 16-án megszűnik.
„Ezeket az ágazatokat kívánjuk támogatni, amelyeknek nincs tevékenységük, és a hatósági intézkedések miatt kötelesek zárva maradni. Gondolok itt az előadásokra, a nagyszámú közönséget feltételező rendezvényekre, de nem a vendéglőkre, mert ott a távolságtartás módszerének alkalmazását tervezzük” – idézte a munkaügyi minisztert az Agerpres hírügynökség.
A tárcavezető hozzátette, a kényszerszabadságon lévő dolgozók illetményének folyósítása helyett a kormány várhatóan átvállalja a munkahelyükre visszatérő alkalmazottak bérrel járó költségeinek egy részét. Alexandru előrebocsátotta: ez a támogatás kisebb lesz a kényszerszabadságon lévőknek jelenleg nyújtott állami hozzájárulásnál. A munkaügyi miniszter szerint ez a fajta állami támogatás több hónapra szól majd, de fokozatosan csökkenni fog.
A bukaresti munkaügyi minisztérium által szerdán közölt adatok értelmében a szükségállapot március 16-i bevezetése óta felbontott munkaszerződések száma meghaladja a 270 ezret. Ugyanebben az időszakban 1 027 117 egyéni munkaszerződést függesztettek fel, ami enyhe javulást jelent az egy nappal korábban regisztrálthoz képest (1 031 152).
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint 2024 októberében 11 723 különnyugdíjat fizettek ki, 54-gyel kevesebbet, mint előző hónapban.
Donald Trump magabiztos győzelme az amerikai elnökválasztáson új „arcot” ad nemcsak az Egyesült Államoknak, hanem az egész világnak.
Az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint 2023-ban a teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállalók éves kiigazított átlagbére 37 900 euró volt az EU-ban.
Több mint 1,2 milliárd lejt fordít a kormány a tömegközlekedés korszerűsítésére – jelentette be a csütörtöki kormányülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Megközelítőleg 100 millió eurós állami támogatást nyújt a kormány a Nokian Tyres nagyváradi üzemének. Az erről szóló határozatot csütörtöki ülésén hagyja jóvá a kabinet.
Csütörtökön nyílik meg a forgalom előtt a moldvai (A7-es) autópálya első, 11 kilométer hosszú szakasza – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Különleges reklámhadjárat keretében Nagy-Britanniában népszerűsíti turisztikai célpontként Románát a bukaresti gazdasági minisztérium.
A romániai hiteligénylők 500–800 lejjel, vagyis 100–150 euróval magasabb banki törlesztőrészletet fizetnek, mint a szomszédos európai uniós országokban élők – derül ki a román hitelpiacon működő AVBS Broker de Credite cég elemzéséből.
Elutasította szerdán az Európai Unió Bírósága (EUB) a Wizz Air keresetét, amelyet a Tarom állami légitársaságnak megítélt román állami támogatásról szóló határozat ellen nyújtott be.
A romániai lakosság egyharmada tervezi, hogy legalább 1000 lejt költ a 2024-es fekete pénteken, de több mint 43 százalékuk azt állítja, hogy nincs félretett pénze, hanem a fizetésére vagy a hitelekre támaszkodik – derül ki egy felmérésből.
szóljon hozzá!