Fotó: Haáz Vince
Az összes nyugdíjat kifizetik január 15-éig – ígéri Marius Budăi munkaügyi miniszter. Azt mondja, félóránként jelentést kér a postai utalásokról.
2022. január 06., 10:592022. január 06., 10:59
„Megkértem a régi és az új kollégáimat, hogy 30 percenként jelentsék nekem, hány megyei nyugdíjpénztár utal még a Román Postának.
– nyilatkozta a munkaügyi tárca vezetője az Antena 3 hírcsatornának. Beszélt ugyanakkor arról is, hogy támogatja a nyugdíjemelést, és
Állítása szerint az időskori juttatás több mint 10 százalékkal nőtt volna, ha Románia nem vállalta volna az Európai Bizottság előtt, hogy az intézkedés nem von el többet a költségvetésből, mint a bruttó hazai termék (GDP) 9,4 százaléka.
December végén 4 844 072 nyugdíjasa van Romániának, az átlagnyugdíj értéke 1567 lej – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) pénteken közzétett adataiból.
Amint arról korábban beszámoltunk, a Román Posta december végén bejelentette, két nappal eltolódik a nyugdíjak kifizetése, mivel a szükséges pénzösszegek mindössze 2022. január 4-én futnak majd be az intézmény számláira, és legalább három napot vesz igénybe a készpénzre „váltás”, illetve az összegek eljuttatása a postásokhoz, akik majd kézbesítik a nyugdíjakat. A posta azt közölte, hogy a kézbesítési folyamat 2022. január 6–17. között zajlik majd, a postai fiókoknál pedig január 19-éig lehet hozzájutni a juttatásokhoz.
Marius Budăi munkaügyi miniszter arra szólította fel a Román Postát, január 15-éig próbálják meg mindenkihez eljuttatni a nyugdíjakat.
Mint ismeretes, a bukaresti kormány december 15-én döntött a nyugdíjpont 10 százalékos és a minimálnyugdíj 25 százalékos emeléséről. Egy hete egy olyan sürgősségi kormányrendeletet is elfogadtak, amelynek értelmében az 1600 lejesnél kisebb nyugdíjjal rendelkező személyek egyszeri támogatást kapnak úgy, hogy a januárban kézhez kapott összeg – nyugdíj plusz támogatás – 2200 lej lesz.
Romániában jelen pillanatban összesen 9680 személy részesül különleges nyugdíjban, a jogosultak csaknem fele bíró vagy ügyész – derül ki az Állami Nyugdíjpénztár év végi összesítéséből.
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
szóljon hozzá!