Fotó: Pinti Attila
A Mol Romániát okolja a szerdán kialakult pánikvásárlás miatt Virgil Popescu energiaügyi miniszter, a tárcavezető a Digi24 hírtelevízió szerda esti műsorában úgy nyilatkozott, azt követően ostromolták meg az emberek Románia-szerte a töltőállomásokat, hogy az egyik belényesi benzinkútjánál szerda délután jelentősen megemelték az üzemanyag árát.
2022. március 10., 07:492022. március 10., 07:49
2022. március 10., 08:202022. március 10., 08:20
Az Ebihoreanul.ro bihari hírportál megkereste annak a belényesi Mol-partner töltőállomásnak a tulajdonosát, amelyik szerda délután 11 lejre emelte az árait. Elmondta: eddig ő maga is 7,6 lejért adta az üzemanyagot, de
Kérdéseinkkel megkerestük a Mol Romániát, amint választ kapunk, visszatérünk a témára.
Hosszú kocsisorok kígyóznak szerdán délután Nagyváradon és Szatmárnémetiben a benzinkutaknál a megnövekedett üzemanyagárak miatt. A lakosok a további drágulástól tartanak.
Közben a Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) a termelés tíz százalékos növeléséről döntött, és ez a kőolaj világpiaci árának a csökkenését indította el. Az árszint a késő esti híradások szerint már
Miután Magyarországon is megnövekedett az üzemanyagok iránti kereslet, a Mol Magyarország szerda esti közleményében arról tájékoztatta az ország lakosságát, hogy Magyarország kőolajellátása zavartalan, a Mol készletei és finomítói kapacitása elegendő ahhoz, hogy az ország üzemanyagigényét lefedje.
A társaság közleménye szerint a vállalat nyomon követi a világpiaci folyamatokat és folyamatosan vizsgálja, milyen intézkedésekre van szükség ahhoz, hogy biztosítsa az egyenletes, országos ellátást.
„Szeretném hangsúlyozni, hogy a Mol a jelenlegi helyzetben is képes ellátni az országot üzemanyaggal. Viszont szükséges kiemelni, hogy a töltőállomások leterheltségét a korábbihoz közeli szintre kell visszaállítanunk. Ez a legfontosabb lépés, mivel jelentősen megnőtt a kereslet az üzemanyagok iránt: egyrészt a Magyarországon áthaladó tranzitforgalom, másrészt a megnövekedett benzinturizmus miatt. A környező országokban ugyanis 100–150 forinttal magasabb az üzemanyag literenkénti ára, nyilván minden fuvarozó, átutazó, aki teheti, Magyarországon tankol” – idézte a közlemény Hernádi Zsoltot, a Mol elnök-vezérigazgatóját.
Semmi ok nincs pánikra és a töltőállomások megrohamozására, mert Románia üzemanyag-ellátása zavartalan – közölte szerdán a Facebook-oldalán az energiaügyi miniszter.
A dokumentum ugyanakkor rámutat,
Időbe telik, amíg más forrásból pótolni tudják a kieső orosz olajat. A Mol esetében nincs ilyen probléma: jelenleg is teljes kapacitással, a szokásos mennyiségben állítja elő az üzemanyagot és biztosítja a fogyasztói igényeket – ismerteti a közlemény.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Mindössze 200 millió lejes költségvetéssel, de mégis indul idén a magánszemélyeknek szóló roncsautóprogram – jelentette be szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
5 hozzászólás