A környezetvédelmi bélyegilletéket nem helyettesítik más adóval – jelentette ki pénteken Daniel Constantin miniszterelnök-helyettes, a Demokraták és Liberálisok Szövetségének (ALDE) társelnöke.
2017. március 04., 10:262017. március 04., 10:26
A környezetvédelmi miniszter az Agerpres szerint elmondta, a pénteki koalíciós gyűlésen felvetett néhány javaslatot a környezetvédelmi bélyegilleték helyettesítésére, például a környezetvédelmi matrica rendszer bevezetését.
„Továbbra is az a célunk, hogy minél nagyobb arányban tehermentesítsük a lakosságot az illetékek és adók alól. Ebből kiindulva természetesen nem helyettesítjük a bélyegilletéket egy másik illetékkel, hanem egy másik elképzelést vezetünk be fokozatosan. A következő időszakban kidolgozzuk a törvényeket (...), és bevezetnénk azt a levegőminőségi bizonyítványt, azokat a matricákat, amelyekről beszéltek az utóbbi napokban. Ezek olcsók lesznek, és ha úgy tetszi, a forgalomban lévő gépjárművek elemzésének is tekinthetjük, a levegőszennyezés mértékének függvényében lesznek kiállítva” – tájékoztatott Daniel Constantin környezetvédelmi miniszter.
A tárcavezető elmondta, a törvényi keretet úgy szabják meg, hogy az önkormányzatok maguk dönthessék el, hogy bevezetik vagy sem ezeket az új illetékeket a településen közlekedő autókra. „Levegőminőségi bizonyítvány lesz ökomatrica formájában, ezeket a műszaki vizsgák alatt állítják majd ki, minimális költségei lesznek, csupán a nyomtatási költségek, ezt követően eldönthetik az önkormányzatok, hogy bevezetik vagy sem ezt az illetéket” – magyarázta a miniszter.
Constantin azt is elmondta, a pénzügyminisztérium jelenleg azt vizsgálja, hogy miként módosíthatnák a gépkocsik adóztatási rendszerét. Jelenleg helyi szinten fizetik ezeket és csak a hengerűrtartalmat veszik figyelembe. Arról vitáznak, hogy figyelembe kellene venniük a környezetvédelmi besorolást és a széndioxid-kibocsájtást is, ám ezeket a következő időszakban kielemzik– tette hozzá a környezetvédelmi tárca vezetője.
„Környezetvédelmi miniszterként különösen foglalkoztat és aggasztónak tartom, hogy az országban három olyan város van, a fővárost is beleértve, amelyek miatt kötelezettségszegési eljárást indított az Európai Bizottság a légszennyezés miatt. Mi központi szinten megalkotjuk a törvényi keretet, utána pedig a helyi önkormányzatok eldönthetik, hogy meddig hajlandók elmenni a környezetvédelem érdekében” részletezte Daniel Constantin.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!