Csak 2023-ban derül ki, miként változik a nyugdíjak kiszámításának módszertana
Fotó: Haáz Vince
Módosítani készül a bukaresti kormány a nyugdíjak kiszámításának módszertanát Raluca Turcan munkaügyi miniszter bejelentése szerint. A cél az, hogy a kisebb nyugdíjak gyorsabban nőjenek. Nagyobb időskori juttatást ígérnek ugyanakkor azoknak, akik a nyugdíjkorhatár betöltése után is a munka mezején maradnak.
2021. szeptember 01., 15:012021. szeptember 01., 15:01
2021. szeptember 01., 15:042021. szeptember 01., 15:04
A nyugdíjrendszerben várható módosításokról a Digi 24 hírtelevízió kedd esti műsorában beszélt a munkaügyi tárca vezetője.
Egy olyan módszertan lesz majd, amelynek mentén a kisebb nyugdíjak gyorsabb ütemben fognak nőni, mint azok az összegek, amelyek a nyugdíjba menőknél kijönnek” – részletezte Raluca Turcan a várható módosításokat.
Jelezte egyúttal, kedvezményekkel kívánják majd motiválni azokat, akik elérik a nyugdíjkorhatárt, hogy a továbbiakban is a munka mezején maradjanak. Ennek lényege abban állna, hogy
Ami pedig a nyugdíjak jelenleg zajló újraszámolását illeti, Raluca Turcan elmondta, mostanáig nagyjából 519 ezer dossziét értékeltek újra és digitalizáltak. Az erre a munkára meghirdetett ezer állásra amúgy elmondása szerint több mint hatezren jelentkeztek.
Mint ismeretes, a munkaügyi miniszter a múlt héten jelentette be, hogy ezer személyt alkalmaznak meghatározott időre a nyugdíjpénztárakhoz, hogy elvégezzék ezt a munkát, a toborzás augusztus 27-én rajtolt.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!