A képviselőházon múlik most már a devizahitelesek megsegítése, miután a szenátus hétfőn elfogadta az RMDSZ törvénytervezetének módosításait.
2017. március 08., 11:192017. március 08., 11:19
Mint ismert, a parlament tavaly novemberben fogadta el először a jogszabálytervezetet, ami lehetővé tenné a helyi önkormányzatok számára, hogy saját pénzforrásokból az elárverezésre kerülő ingatlanokat megvásárolják, és ezeket bérbe adják a bajba jutott ingatlanhiteleseknek. Klaus Johannis államfő azonban tavaly decemberben visszaküldte a parlamentnek felülvizsgálatra.
„Az államfő kérésére pontosítottuk, hogy kik és melyik pillanattól nyújthatják be kérésüket a helyi önkormányzathoz ezekre a lakásokra. Tisztáztuk azt is, hogy azok kérhetnek lakást, akiket a végrehajtás során már kilakoltattak a hitelből vásárolt otthonukból” – részletezte a módosításokat az RMDSZ hírlevelében Cseke Attila szenátor.
Mint közli, arról is rendelkeztek, hogy az önkormányzatok árverezésen legtöbb 100 négyzetméteres ingatlanokat vásárolhatnak a bajba jutott hitelesek segítésére. Az ügyben a képviselőház a döntéshozó. Az államfő pedig többször már nem utasíthatja el a jogszabály kihirdetését, esetleg alkotmányossági normakontrollt kérhet.
Több mint 2,2 milliárd lej értékben vásároltak Fidelis állampapírokat a romániaiak a március 7–14. közötti kibocsátási időszakban – tájékoztatott hétfőn a pénzügyminisztérium.
Az OMV Petrom vállalat képviselőit fogadta hétfőn a Cotroceni-palotában Ilie Bolojan ügyvivő államfő.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság arra kötelezné a gazdasági szereplőket, hogy a forgalmazott termékeiken tüntessék fel az árképzésnél alkalmazott kereskedelmi árrést.
Románia folyó fizetési mérleghiánya januárban 1,646 milliárd eurót ért el, éves összevetésben 15,9 százalékkal nőtt – közölte hétfőn a Román Nemzeti Bank (BNR).
A pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adatai szerint tavaly decemberben 964,345 milliárd lejre nőtt az államadósság az előző havi 936,995 milliárd lejről.
A Moody's hitelminősítő ügynökség pénteken stabilról negatívra módosította Románia államadós-osztályzatának kilátását.
Úgy tűnik, komolyan fontolgatja a román állami tulajdonban levő Romgaz a marosvásárhelyi Azomureș vegyipari kombinát megvásárlását: szakértők bevonásával kívánják felmérni a kiszemelt célpont helyzetét.
A hónap végétől árat emel a Román Vasúttársaság (CFR): a legtöbb esetben néhány lejjel drágulnak a különböző díjszabások, de a rövidebb utak esetében jelentős drágítás jöhet.
Ilie Bolojan szerint Romániának nagyon magas a költségvetési deficitje, emiatt az államapparátus reformja, a költségek csökkentése és a bevételek növelése elkerülhetetlen.
Januárban tavaly decemberhez képest 5,6 százalékkal 5328 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 8910 lej volt januárban, 341 lejjel kevesebb, mint az előző hónapban.
szóljon hozzá!