Új célpontok. A Romániába érkező turisták egy része idén inkább a hegyvidéki kirándulásokat részesítette előnyben
Fotó: Pixabay
Kevesebb külföldi turista érkezett a koronavírus-világjárvány kitörése óta Romániába, mint a korábbi években, és az ide látogatók is inkább a túrázást, a vidéki utazást választották a mostanáig népszerű célpontok helyett.
2021. október 23., 16:462021. október 23., 16:46
Megváltoztatta a Romániába érkező külföldi turisták utazási szokásait a koronavírus-világjárvány, amellett, hogy jelentősen visszaesett az ide utazók száma, 61 százalékuk a kirándulásokat választotta, a csoportos utazásokat pedig többnyire kerülték – derül ki a más országból ide érkezők által használt Romanian Friend utazási platform elemzéséből. Tapasztalataik szerint amúgy
„A pandémia előtt a más országokból érkező turisták inkább az olyan népszerű célpontokat keresték fel, mint a törcsvári vagy a Peleş-kastély, a vajdahunyadi, illetve a segesvári vár, a transzfogarasi út. Brassó, Nagyszeben és Bukarest központja is nagy népszerűségnek örvendett az ott zajló éjszakai életnek is betudhatóan” – idézte fel a korábbi trendeket Marius Iliescu idegenvezető, az online foglalási platform alapítója.
Mint az idegenvezető részletezte, az általa alapított platform közvetítésével idén 18 473 külföldi turista összesen 9673 kirándulást foglalt le, amelyek közül a június–szeptember időszakban 61 százalék túrázás, a szabadban való séta volt, miközben 2019-ben 39 százalékos, 2018-ban pedig 36 százalékos volt azok aránya, akik hasonló desztinációkat választottak. Marius Iliescu tapasztalatai szerint az utazási szokások megváltozása inkább a Nagy-Britanniából, az Amerikai Egyesült Államokból és a Belgiumból érkező turisták esetében volt látványosabb, és kevésbé volt jellemző a Németországból, Hollandiából vagy az észak-európai országokból ide látogatókra.
Szintén változást jelentett az előző évekhez képest az a tény, hogy
2019-ben 31 százalékot tett ki azoknak az aránya, akik négy- vagy többfős csoportokban foglaltak, 2021-ben ez az arány 12 százalékra esett. „Noha az ügyfeleink többsége azt mondta, felvette a koronavírus elleni oltást, nem akartak idegenekkel vegyülni, inkább a magánutakat választották” – mondta el az idegenvezető.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) által közölt adatsorok szerint
A távolmaradás egyik fő oka Marius Iliescu szerint az, hogy Románia mindössze június elsején nyitotta meg kapuit az Európai Unión kívülről érkezők számára, emiatt pedig a korai foglalások során sokan a bizonytalanság miatt nem választottak itteni célpontot.
Elutasította szerdán az Európai Unió Bírósága (EUB) a Wizz Air keresetét, amelyet a Tarom állami légitársaságnak megítélt román állami támogatásról szóló határozat ellen nyújtott be.
A romániai lakosság egyharmada tervezi, hogy legalább 1000 lejt költ a 2024-es fekete pénteken, de több mint 43 százalékuk azt állítja, hogy nincs félretett pénze, hanem a fizetésére vagy a hitelekre támaszkodik – derül ki egy felmérésből.
Az eMAG csoporthoz tartozó futárcég, a Sameday, becslései szerint regionális szinten – Románia, Bulgária, Magyarország – több mint 40 százalékkal nő idén a fekete pénteken kézbesített csomagok száma a tavalyi évhez képest.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
szóljon hozzá!