Új célpontok. A Romániába érkező turisták egy része idén inkább a hegyvidéki kirándulásokat részesítette előnyben
Fotó: Pixabay
Kevesebb külföldi turista érkezett a koronavírus-világjárvány kitörése óta Romániába, mint a korábbi években, és az ide látogatók is inkább a túrázást, a vidéki utazást választották a mostanáig népszerű célpontok helyett.
2021. október 23., 16:462021. október 23., 16:46
Megváltoztatta a Romániába érkező külföldi turisták utazási szokásait a koronavírus-világjárvány, amellett, hogy jelentősen visszaesett az ide utazók száma, 61 százalékuk a kirándulásokat választotta, a csoportos utazásokat pedig többnyire kerülték – derül ki a más országból ide érkezők által használt Romanian Friend utazási platform elemzéséből. Tapasztalataik szerint amúgy
„A pandémia előtt a más országokból érkező turisták inkább az olyan népszerű célpontokat keresték fel, mint a törcsvári vagy a Peleş-kastély, a vajdahunyadi, illetve a segesvári vár, a transzfogarasi út. Brassó, Nagyszeben és Bukarest központja is nagy népszerűségnek örvendett az ott zajló éjszakai életnek is betudhatóan” – idézte fel a korábbi trendeket Marius Iliescu idegenvezető, az online foglalási platform alapítója.
Mint az idegenvezető részletezte, az általa alapított platform közvetítésével idén 18 473 külföldi turista összesen 9673 kirándulást foglalt le, amelyek közül a június–szeptember időszakban 61 százalék túrázás, a szabadban való séta volt, miközben 2019-ben 39 százalékos, 2018-ban pedig 36 százalékos volt azok aránya, akik hasonló desztinációkat választottak. Marius Iliescu tapasztalatai szerint az utazási szokások megváltozása inkább a Nagy-Britanniából, az Amerikai Egyesült Államokból és a Belgiumból érkező turisták esetében volt látványosabb, és kevésbé volt jellemző a Németországból, Hollandiából vagy az észak-európai országokból ide látogatókra.
Szintén változást jelentett az előző évekhez képest az a tény, hogy
2019-ben 31 százalékot tett ki azoknak az aránya, akik négy- vagy többfős csoportokban foglaltak, 2021-ben ez az arány 12 százalékra esett. „Noha az ügyfeleink többsége azt mondta, felvette a koronavírus elleni oltást, nem akartak idegenekkel vegyülni, inkább a magánutakat választották” – mondta el az idegenvezető.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) által közölt adatsorok szerint
A távolmaradás egyik fő oka Marius Iliescu szerint az, hogy Románia mindössze június elsején nyitotta meg kapuit az Európai Unión kívülről érkezők számára, emiatt pedig a korai foglalások során sokan a bizonytalanság miatt nem választottak itteni célpontot.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!