Zárva. A járvány miatt Ausztria jelenleg nem fogad turistákat
Fotó: Facebook/Sankt Anton am Arlberg
Ausztriában hétfő óta zárlat van érvényben, a turisztikai célú utazás nem lehetséges, így azok a romániai turisták, akik a most következő hosszú hétvégére terveztek ausztriai utazást, kénytelenek más helyszínt keresni. Ugyanakkor egyáltalán nem kizárható, hogy a közeljövőben más országok is hasonló intézkedést foganatosítanak. A pillanatnyi utazási lehetőségekről, tapasztalatokról idegenforgalmi szakemberrel beszélgettünk, aki jó tanácsokkal is szolgált.
2021. november 26., 13:512021. november 26., 13:51
„Folyamatosan fel kell készülni a váratlan fordulatokra, az esetleges lezárásokra. A járvány miatt megváltoztak a körülmények, ezért fegyelmezetten és körültekintően kell megszervezni egy utazást” – válaszolta kérdésünkre László Endre, a Transilvanian Tourist Service utazási iroda vezetője. Kifejtette, az osztrák lezárás, a nyugat-európai tervezett szigorítások nem jelentettek hatalmas törést,
A következő hétvégére csak néhány foglalás volt Ausztriába, ezeket a turistákat átirányították Olaszországba, ha ragaszkodtak a sízéshez, de
A román nemzeti ünnepen a szabadnapok alatt amúgy is jellemzően a magyarországi kirándulást részesítik előnybe, a fürdőhelyek a keresettek, tudtuk meg. December második hetétől viszont már lettek volna nagyobb számban osztrák síkirándulásra foglalások, de amire ezeket leelőlegezték volna, már tudtak a lezárásról, és halasztottak.
– véli a turisztikai szakember. Meglátása szerint, amire december közepétől a szezon teljes gőzzel beindul, már a járványhelyzet is ellenőrzés alatt lesz.
„A jelenlegi helyzetben megbízható oldalalakon érdemes foglalni, vagyis utazási irodákra kell bízni az utazás szervezését, lebonyolítását” – tanácsolta ugyanakkor László Endre. Elmondta, előfordul, hogy a turisták vadásszák az olcsó ajánlatokat, és 5 eurós megtakarításért ismeretlen, például spanyol oldalakon keresztül foglalnak. Ha időközben megváltoznak a körülmények, a fogadó ország szigorít, vagy lezárásokról dönt, az ilyen oldalak üzemeltetői egyszerűen eltűnnek, nem segítenek a problémamegoldásban – osztotta meg velünk tapasztalatait a szakember. Holott – tette hozzá – ilyen esetekben egy megbízható utazásszervező vagy -közvetítő weboldal legrosszabb változatként is felajánlja a halasztás lehetőségét, a turista egy későbbi időpontban, a lazítások után sort keríthet az utazásra.
– húzta alá László Endre. Rámutatott egyúttal, hogy a járványhelyzet az utazási irodák feladatát is megbonyolította, az ügyféllel eltöltött idő megháromszorozódott, minden lehetséges forgatókönyvet átbeszélnek, amíg véglegesítik az utazást. Ugyanakkor mindenkinek azt ajánlják, hogy kössön teljes körű biztosítást, az olyan esetekre is gondoljon, hogy ha hatósági korlátozások miatt hiúsul meg a kirándulás.
Kérdésünkre az idegenforgalmi szakember beszélt ugyanakkor arról is, hogy azok számára, akik nincsenek beoltva, nehezített az utazás, de
Például Ausztriába és Olaszországba nagyon körülményes megszervezni a sízést védettségi igazolvány nélkül. Ilyen esetben kétnaponta kell tesztelni, tehát egyhetes sívakáció során legalább két alkalommal el kell menni teszteltetni. A hatnapos síbérletet zöldigazolás nélkül, teszteredményre is kiadják, mert a rendszer úgy van kitalálva, hogy újra és újra fel lehetett tölteni a teszteredmény után a QR-kódot.
László Endre arra is kitért, hogy
Így történik Jordániában, Srí Lankán, Mauritius-szigeten, az Arab Emirátusokban is, a turistának saját költségén elkészített teszt eredményét kell felmutatnia, sőt szúrópróbaszerűen az ottani hatóságok is tesztelnek. A tapasztalatok szerint ez civilizáltan, gyorsan zajlik, néhány óra alatt telefonos üzenetben küldik az eredményt. A fórumokon azt ajánlják, érdemes nemcsak az utazás időtartamára, hanem legalább egy hónapra megkötni a biztosítást, mert ha a teszt eredménye pozitív lesz, a karanténköltségeket nem fedezi a biztosítás, ha közben lejár az érvényessége.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
szóljon hozzá!