Kilencedik a sörben. Évente 1,8 milliárd liternyi sör gördül le a romániai gyártósorokról
Románia a kilencedik helyen áll az Európai Unió legfontosabb sörgyártóinak sorában, évente 1,8 milliárd liter készül itt ebből az italból – írja az Agerpres, az Európai Statisztikai Hivatal (Eurostat) adataira hivatkozva.
2019. augusztus 02., 13:522019. augusztus 02., 13:52
2018-ban Németország termelte a legnagyobb mennyiségű sört, 8,3 milliárd litert, ezzel az EU sörgyártásának 21 százalékát fedi le. A sorban Nagy-Britannia következik 4,5 milliárd literrel, Lengyelország négymilliárd literrel, Spanyolország 3,6 milliárd literrel, Hollandia és Belgium egyenként 2,4 milliárd literrel, Franciaország 1,98 milliárd literrel, Csehország 1,95 milliárd literrel és Románia 1,8 milliárd literrel.
Hollandia exportálta a legtöbb alkoholtartalmú sört, 1,9 milliárd litert. Belgium és Németország egyenként 1,6 milliárd literrel exportált az italból. Az Európai Unió tagállamaiból az Unión kívülre exportált sör 29%-a az Amerikai Egyesült Államokba került az elmúlt évben, ez egymilliárd liter alkoholos sört jelent. Kínába 453 millió liter, Oroszországba 234 millió liter, Kanadába 217 millió liter, Dél-Koreába 198 millió liter, Svájcba 101 millió, Ausztráliába 99 millió, Tajvanba 91 millió liter, az EU-ban készült sör került.
Az EU-n kívüli országokból importált sörök 52 százaléka, 250 millió liter Mexikóból érkezik az Unióba. Szerbiából 57 millió, az Amerikai Egyesült Államokból 43 millió liter, Fehéroroszországból 23 millió liter, Ukrajnából 19 millió liter, Kínából 17 millió liter, Oroszországból 14 millió liter, Thaiföldről pedig tízmillió liter sört importáltak az uniós tagállamok.
Az Eurostat adatait a sör nemzetközi napja alkalmából tették közzé, amelyet minden év augusztusának első pénteki napján ünnepelnek 2008 óta.
A sör a harmadik legnagyobb mennyiségben fogyasztott ital szerte a világon a víz és a tea után.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
1 hozzászólás