Kilencedik a sörben. Évente 1,8 milliárd liternyi sör gördül le a romániai gyártósorokról
Románia a kilencedik helyen áll az Európai Unió legfontosabb sörgyártóinak sorában, évente 1,8 milliárd liter készül itt ebből az italból – írja az Agerpres, az Európai Statisztikai Hivatal (Eurostat) adataira hivatkozva.
2019. augusztus 02., 13:522019. augusztus 02., 13:52
2018-ban Németország termelte a legnagyobb mennyiségű sört, 8,3 milliárd litert, ezzel az EU sörgyártásának 21 százalékát fedi le. A sorban Nagy-Britannia következik 4,5 milliárd literrel, Lengyelország négymilliárd literrel, Spanyolország 3,6 milliárd literrel, Hollandia és Belgium egyenként 2,4 milliárd literrel, Franciaország 1,98 milliárd literrel, Csehország 1,95 milliárd literrel és Románia 1,8 milliárd literrel.
Hollandia exportálta a legtöbb alkoholtartalmú sört, 1,9 milliárd litert. Belgium és Németország egyenként 1,6 milliárd literrel exportált az italból. Az Európai Unió tagállamaiból az Unión kívülre exportált sör 29%-a az Amerikai Egyesült Államokba került az elmúlt évben, ez egymilliárd liter alkoholos sört jelent. Kínába 453 millió liter, Oroszországba 234 millió liter, Kanadába 217 millió liter, Dél-Koreába 198 millió liter, Svájcba 101 millió, Ausztráliába 99 millió, Tajvanba 91 millió liter, az EU-ban készült sör került.
Az EU-n kívüli országokból importált sörök 52 százaléka, 250 millió liter Mexikóból érkezik az Unióba. Szerbiából 57 millió, az Amerikai Egyesült Államokból 43 millió liter, Fehéroroszországból 23 millió liter, Ukrajnából 19 millió liter, Kínából 17 millió liter, Oroszországból 14 millió liter, Thaiföldről pedig tízmillió liter sört importáltak az uniós tagállamok.
Az Eurostat adatait a sör nemzetközi napja alkalmából tették közzé, amelyet minden év augusztusának első pénteki napján ünnepelnek 2008 óta.
A sör a harmadik legnagyobb mennyiségben fogyasztott ital szerte a világon a víz és a tea után.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
A kormány szerdai ülésén kiegészíti 100 millió lejjel a gazdasági minisztérium költségvetését; az összeget a Start-up Nation programra fordítják.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) október 16–29. között 546 172 gazdának utalta át a mezőgazdasági támogatások előlegét.
A Dante International céget az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen 439 500 lejes bírsággal sújtotta 2024. január 1. és szeptember 1. között, a fogyasztók által benyújtott panaszok, illetve az intézmény ellenőrzései nyomán.
Bár előre sejteni lehetett, hogy az idei választási szuperévben minden eddiginél nagyobb összegeket emészt fel a folyamatos kampányadakozás, a becsültnél is több pénzt költött el a kormány – vallja Bálint Csaba, a BNR igazgatótanácsának régi-új tagja.
1 hozzászólás