Az érettségire készülő diákok 42 százaléka jár rendszeresen magánórákra
Fotó: Árvai Károly/MTI
Az Országos Diáktanács (CNE) azt kéri a pénzügyi, az oktatási, a belügy- és az igazságügyi minisztériumtól, hozzanak meg minden szükséges intézkedést annak érdekében, hogy garantálják, a tanárok minden magánóra után adóznak, a mulasztókat pedig szankcionálják.
2021. március 11., 10:572021. március 11., 10:57
Mint csütörtöki közleményükben a diákok megfogalmazzák, a magánórák ma már igazi iparágnak minősülnek, amelyet azonban senki nem tart ellenőrzés alatt, ezért kormányzati fellépést várnak.
A dokumentum által idézett, 2007-ben készített felmérés szerint a megkérdezett 1276 diák 27 százaléka mondta azt, hogy jár magánróá(k)ra, 2010-ben pedig egy elemzés arra irányította rá a figyelmet, hogy
Tíz évvel később, 2020 szeptemberében az oktatási minisztérium egy olyan jelentést hozott nyilvánosságra, ami szerint
A megkérdezett diákok 6 százaléka napi rendszerességgel vesz részt ilyen jellegű felkészítőkön, 16 százalék pedig heti 2–3 alkalommal.
A diáktanács adatai szerint eközben 2019-ben alig 4135 romániai tanár adóbevallásában szerepelt magánórákból származó bevétel, a bevallott jövedelmek összege pedig 35 millió lejre rúgott.
„Az elmúlt években jelentősen bővült a magánórák piaca, mára már igazi iparággá nőtte ki magát. Nem hunyhatunk szemet a tanügyi rendszerben zajló korrupció fölött. A jövedelmek be nem vallása adócsalásnak minősül. Amennyiben a tanárok, akiknek a magatartása erkölcsi kiindulópontot jelent diákok generációi számára, ilyen gyakorlathoz folyamodnak, azt jelenti, hogy
Nem hiszem, hogy a dolgoknak így kellene állniuk, ha valóban azt akarjuk, hogy az elkövetkező generációk megértsék, mindannyiunk kötelessége betartani a törvényt és teljesíteni a kötelezettségeinket” – idézi a közlemény Rareş Voicut, az Országos Diáktanács elnökét.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!