2019 harmadik negyedében egy romániai háztartás átlagjövedelme 4.872 lej volt, az összköltségek pedig átlagban 4.202 lejre rúgtak, ami a jövedelem 86,3%-át teszi ki – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adatsorából.
2020. január 10., 12:222020. január 10., 12:22
2020. január 10., 14:012020. január 10., 14:01
Az egy főre eső havi átlagjövedelem 1889 lej volt, a költségek pedig személyenként 1630 lejre emelkedtek.
Az INS adatai szerint egy háztartás pénzben elért havi átlagjövedelme 4.577 lej volt (1775 lej személyenként), a természetbeni jövedelmek pedig 295 lejt tettek ki (114 lej/fő). A legfontosabb jövedelemforrások a fizetés és a járulékos pótlékok voltak, 69,5%-át téve ki a háztartások összjövedelmének.
A háztartások összjövedelméhez hozzájárultak még a mezőgazdaságból, vagy más, független tevékenységekből származó jövedelmek, és ide számítódik a megtermelt élelmiszeripari termékek fogyasztása is.
A beruházások – lakásvásárlás vagy házépítés, telekvásárlás, részvények, vagy a termelést elősegítő eszközök és felszerelés megvásárlása – csupán a költségek 0,7%-át tettek ki.
Az INS megemlíti, a költségek nagyságát és struktúráját befolyásolja a környezet, az, hogy a háztartás városon, avagy vidéken található-e.
Két nappal az előző drágítás után, pénteken újra árat emelt töltőállomásain a Romániában legkiterjedtebb hálózattal rendelkező Petrom – ez már a harmadik drágítás volt az Izrael és Irán között dúló háború kitörése óta.
Az európai uniós statisztikákban amúgy is sereghajtó Romániában nemhogy javult volna, hanem romlott a hulladék újrahasznosításának aránya – figyelmeztetett a környezetvédelmi őrség (GNM).
Alin Andrieș pénzügyi államtitkár fogja képviselni Romániát az Európai Unió Gazdasági és Pénzügyi Tanácsának (ECOFIN) pénteki ülésén.
A román állam 18 új pályázati felhívást közölt bányászati koncessziós jog megszerzésére. A többek között arany-, grafit-, lignit-, feketekőszén-, érc- és sólelőhelyek közül hét helyszín Erdélyben található.
A Román Vasúttársaság utasszállító részlege túlélésre rendezkedett be: nem megy csődbe, nem állítja le a vonatokat, viszont a fizetésképtelenség veszélye fenyegeti – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján a vállalat vezérigazgatója.
Az eladó nélküli önkiszolgáló, más néven okosboltok olyan üzletek, amelyekben nincs szükség hagyományos kiskereskedelmi eladókra a vásárlók kiszolgálásához.
Ahhoz képest, hogy milyen villanyárak voltak két-három évvel ezelőtt, a most ajánlott díjszabások nagyon barátságosnak tűnnek, jókor liberalizálják a villamosenergia-piacot – jelentette ki a Krónikának Nagy-Bege Zoltán energetikai szakértő.
Amennyiben Romániát augusztusban leminősítik, és bekerül a befektetésre nem ajánlott, vagy bóvli (angolul junk) minősítésű országok sorába, a 2009-eshez hasonló helyzet alakulna ki – figyelmeztet Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.
A Környezetvédelmi Alap (AFM) szerdán bejelentette, hogy az új kormány megalakulásáig felfüggeszti finanszírozási programjainak elindítását.
A Mentsétek meg Románát Szövetség (USR) parlamenti képviselője, Oana Țoiu szerint a jövendőbeli koalíciót alkotó pártok megállapodtak a deficitcsökkentő intézkedéscsomag 80 százalékáról.
szóljon hozzá!