Megéri aláírni. A tragédiát nem segít megelőzni, de anyagi segítséget nyújt a bajban az életbiztosítás
Fotó: Pál Árpád
A tavaly kifizetett legnagyobb életbiztosítási összeg meghaladta a 820 ezer lejt – számolt be kedden Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetsége (UNSAR).
2024. október 15., 14:002024. október 15., 14:00
A szervezet közleménye szerint az életbiztosítások alapján kifizetett öt legnagyobb összeg értéke meghaladta a 3 millió lejt. Ezek közül
Az UNSAR közölte azt is, hogy az öt biztosításból hármat egyénileg kötöttek, kettő pedig csoportos biztosítás volt, amelyet vállalatok kötöttek alkalmazottaik számára béren kívüli juttatásként.
„Az életbiztosítások nem tudják megelőzni a tragédiákat, de
segítve őket könnyebben átvészelni a nehéz időket” – idézte az Agerpres Alexandru Ciuncant, az UNSAR elnök-vezérigazgatóját.
Az anyagi helyzet és a pénzügyi kultúra hiánya egyaránt hozzájárulhat ahhoz, hogy Romániában a megkötött biztosítások alig 20 százaléka életbiztosítás. Egy román állampolgár átlagban évi 18 eurót fordít erre a célra, az uniós átlag pedig 1300 euró.
Ugyan a Pénzügyi Felügyelet (ASF) legfrissebb jelentése szerint 21 százalékkal bővült tavaly a Romániában megkötött életbiztosítások állománya, még mindig igen alacsony azoknak az aránya, akik hasonló kötvényeket kötnek. Döntő ok az alacsony vásárlóerő.
Csak az ország északi felében az év első hat hónapjában 8,5 millió lej értékben loptak áramot és gázt – közölte a Delgaz Grid szolgáltató.
Románia nem tud befejezni a megszabott határidőig a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekteket – jelentette ki kedden Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A fejlesztési minisztérium alárendeltségébe tartozó minden intézmény esetében felülvizsgálták a vezetők fizetését és az igazgatótanácsok tagjainak tiszteletdíját – és ahol szükséges volt, módosították azokat – tájékoztatott kedden az RMDSZ sajtóirodája.
Előbb-utóbb bevezetik a progresszív adót Romániában – vélekedik Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
szóljon hozzá!