2011. november 02., 08:532011. november 02., 08:53
Mint hangsúlyozta, ebben a hónapban írják alá a szépmezői ipari park létesítésére vonatkozó szerződést, holott a sepsiszentgyörgyi önkormányzat vonatkozó pályázata már 2009-ben nyert, azóta már rég lehívhatták volna a pénzt, de nem került sor a szerződés aláírására. A tervek szerint a fejlesztési minisztériummal november folyamán véglegesítik a megállapodást.
A város által a Központi Fejlesztési Régiótól elnyert pályázat összértéke 22 millió euró. A beruházásból 17 hektáron alakítják ki az ipari park teljes infrastruktúráját, bevezetik a vizet, a gázt és a villanyt, központi irodaházat építenek. Antal Árpád arról is beszámolt, hogy az ipari parkot további 17 hektárral bővítik, azzal a területtel, amelyet az önkormányzat peres úton nyert vissza a bérlőtől. Az izraeli vállalkozásnak a korábbi önkormányzat egyik utolsó határozatával adta 25 évre koncesszióba a területet, ám azóta a cég ellen beindult a csődeljárás. Az újabb terület közművesítését az önkormányzat saját költségén végeztetné el, a munkálatokat már a tél folyamán elkezdik. Ha az építkezést befejezik ajánlatcsomagot dolgoznak ki, népszerűsítő anyagokat készítenek, hogy minél több befektetőt vonzzanak.
Már vannak érdeklődők, folyamatban vannak a tárgyalások, az önkormányzat olyan vállalkozókat szeretne az ipari parkba, amelyek jól fizető állásokat ajánlanak a sepsiszentgyörgyieknek. A polgármester hangsúlyozta, az önkormányzat minden kedvezményt biztosít a befektetőknek, amit a törvény lehetővé tesz.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.