Hatszáz gyereket azonosítottak a Kovászna megyei hatóságok, akik nincsenek beoltva kanyaró ellen, nagy részük vidéki. A szakemberek úgy döntöttek, hogy számukra hét oltóközpontot hoznak létre a megyében.
2017. július 26., 10:392017. július 26., 10:39
Dr. Sántha Ferenc, a Kovászna megyei egészségügyi igazgatóság járványtani főorvosa úgy nyilatkozott, hogy a városi környezetben élő egyéves gyerekek 98 százalékát beoltották kanyaró ellen, a beoltott vidéki gyerekek aránya valamivel kisebb, 87 százalék.
tette hozzá az Agerpres beszámolója szerint a szakember.
„Itt mindig jól álltunk a beoltottsággal, csak az utóbbi időben jelent meg az oltást elutasító hozzáállás” - jelentette ki a szakember. Elmondta, 95 százalékos oltottsági arány alatta alakulhat ki járványveszély. „Ötéves korban nálunk is ez a helyzet: városon 89, vidéken 88 százalékos az oltottság. Ez főleg az elmulasztott emlékeztető oltások miatt alakult ki” - magyarázza a főorvos.
Kifejtette, 605 gyerekről tudnak, aki biztosan nem kapott oltást. „Ott hozunk létre oltóközpontokat, ahol nagyobb a gond: Sepsiszentgyörgyön az Őrkőn, továbbá Hídvégen, Nagyborosnyón, Előpatakon, Zágonban, Zabolán és Sepsiköröspatakon” - mondta a szakember, aki szerint az említett 605 gyerekből 412-t ezeken a településeken meg kellene találniuk. „A többiek mintegy 90 háziorvosnál vannak elszórva, őket megkértük, hogy segítsenek az oltások pótlásában.
- mondta Sántha Ferenc. A szakember szerint a járványért azok felelősek, akik „tudatlanságból, vagy ilyen-olyan meggyőződésből” elutasítják az oltást.
„A kanyaró a legveszélyesebb járvány, ami az utóbbi időben felütötte a fejét. A statisztikák szerint ezer megfertőződött betegből egy meghal. A védőoltás ingyenes, és ha voltak is kisebb fennakadások az utóbbi időben, ezt még be lehet pótolni” - jelentette ki Sántha Ferenc.
Havonta több tucat tonna hulladékot – főleg nedves törlőkendőket és textíliákat – szednek ki az aradi vízművek munkásai a szennyvízfővezetékekből, és a dugulás nemcsak kellemetlenséget, hanem gyakran költséges javítást is okozhat.
Iskolájuk felújításának befejezéséért tüntettek Sepsiszentgyörgy egyetlen román középiskolájának, a Mihai Viteazul Főgimnáziumnak a diákjai és szüleik pénteken, az öt éve tartó munkálatok befejezését kérve.
Szerszámokkal és különböző barkácsfelszerelésekkel együtt ellopott körözött mikrobuszt tartóztattak fel a rendőrök péntek délelőtt a dél-erdélyi (A1-es) autópálya Déva és Nagylak közötti szakaszán.
Kemény büntetést fizet az, aki hivatalos iratok nélkül vadonból befogott állatot tart a portáján. Egy őzet tartó csíkszentsimoni lakost ezer lejre bírságolt meg az állatvédelmi rendőrség.
Romániában egyre több rotavírus-fertőzéses esetet regisztrálnak. Az orvosok arra figyelmeztetnek, hogy a betegség leginkább az 5 év alatti gyermekeket érinti.
Az iskolaelkerülés, az antiszociális magatartások és a tiltott szerek fogyasztásának megelőzésére rendezett razziát a Szilágy Megyei Rendőr-főkapitányság, közösen a Szilágy megyei csendőrség tagjaival.
Felszámolná az „informális politikai alkuk” erdélyi magyar világát, felszabadítaná az erdélyi magyarok politikai képzelőerejét az Egyenlőbb Erdélyért Mozgalom, amely alternatív érdekérvényesítési csatornákon keresztül szeretne cselekvően fellépni.
A Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából idén is megrendezi a Duna Napokat az Europa Nostra-díjas magyarlakta faluban a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt.
Emléktáblaavatással és az életművéről szóló kiállítással emlékeztek Apáczai Csere Jánosra csütörtökön Kolozsváron, az erdélyi magyar pedagógus, filozófus és teológus születésének 400. évfordulója alkalmából.
A vadászat biztonságosabbá és átláthatóbbá tételét célzó törvénymódosítást kezdeményezett Dragoș Ciobotaru, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) Vrancea megyei képviselője.
szóljon hozzá!