Megosztó politika helyett összefogást címmel küldött közleményt hétfőn szerkesztőségünknek Váncsa Jenő, az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) háromszéki szervezetének egyik alapító tagja, bejelentve, kilépett a néppártból, és ezentúl az RMDSZ munkáját támogatja.
2014. január 20., 18:102014. január 20., 18:10
2014. január 20., 18:112014. január 20., 18:11
A gidófalvi üzletember közleményében azzal indokolja a kilépését, hogy az elmúlt egy évben az EMNP háromszéki szervezetébe „nem megfelelő emberek kerültek, a szervezet rossz irányba halad, és a szétesés küszöbére került”.
Az RMDSZ Gidófalván szervezett sepsiszéki tisztújító ülésén a gidófalvi Berde Rozália és a sepsikőröspataki Vancea Lajos néppárti képviselő is bejelentette, hogy az RMDSZ-t támogatja – tájékoztatott Váncsa, aki úgy tudja, Jakabos Janka, a néppárt másik alapítója is kilépett. Ezt volt kollégája állítása szerint január 15-én több ismerősével telefonos üzenetben közölte.
Benedek Erika, a néppárt háromszéki elnöke hétfőn leszögezte, a pártok közötti rivalizálásban az RMDSZ már Nemes Előd, az EMNP sepsiszentgyörgyi elnökének alkalmazásával megpróbálta azt a látszatot kelteni, hogy szétesőben van a néppárt, „ám ez nem így van, mert az értékrend összetartja”.
Kolozsváron és Bukarestben is összefogtak az egyetemek, egyetemi oktatók, hogy az európai értékeket képviselő jelölt megválasztására buzdítsák a polgárokat.
Huszonöt új buszsofőrt alkalmazna az aradi helyi tömegközlekedési vállalat (CTP), de alig van jelentkező a júniustól létesítendő állásokra, dacára annak, hogy a cég állja az iskoláztatást.
A puding próbája az evés – hangzik el anyaországi közszereplők vagy egyszerű romániai magyar választópolgárok szájából, akik burkoltan, óvatosan vagy nyíltan az AUR államfőjelöltjével, George Simionnal szimpatizálnak.
Forró víz által okozott másodfokú égési sérülésekkel került be a besztercei megyei sürgősségi kórházba szerdán egy egyéves és 10 hónapos gyermek – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Tömegszerencsétlenséget került el szerda délután egy balázsfalvi iskolabusz sofőrje, aki az utolsó pillanatban félrehúzott, hogy a vele szembe nagy sebességgel haladó haszonjárművel ne ütközzön frontálisan, egy négyéves gyerek könnyebben megsérült.
Orosz Krisztofer Levente RMDSZ-es alpolgármester a Krónikának elmondta: idén nem szerveztek ünnepségsorozatot, de jövőre nagyszabású rendezvénnyel, köztük magyar jellegű eseményekkel is megünneplik a 700. évfordulót.
Egy román-török cégtársulás nyerte az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Nyárádszereda (Miercurea Nirajului) és Sóvárad (Sărățeni) közötti szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárást – tájékoztatott szerdán a szállításügyi miniszter.
A közúti beruházásokért felelős társaság (CNIR) szerdán kiadta a megbízást az észak-erdélyi autópálya (A3) Bisztraterebes és Bihar közötti szakasza kivitelezésének elindítására.
Antiszemita és rasszista jelszavakat festettek az egyik aradi zsidó temető sírköveire, néhányat közülük meg is rongáltak aradi és borosjenői illetőségi fiatalok, akiket őrizetbe vett a rendőrség.
Egy feltételezhetően a Maros folyóba esett férfit keresnek Maroshévízen – közölte szerdán a katasztrófavédelem.
szóljon hozzá!