Fotó: Gecse Noémi
Ingatlanüzérek bírósági eljárással próbálnak megakadályozni Szatmárnémetiben két nagy beruházást – nyilatkozta szerdán Kereskényi Gábor polgármester, aki „totális háborút" hirdet ellenük.
2017. március 22., 18:022017. március 22., 18:02
2017. március 22., 18:242017. március 22., 18:24
A városvezető szerint egy bevásárlóközpont és egy gyorsétterem építését kezdeményezték, azonban bizonyos személyek kifogást emeltek a bíróságon a telkek visszaszolgáltatásának módja ellen.
Kereskényi Gábor szerdán úgy vélekedett, megalapozott a gyanú, hogy Szatmárnémeti „régi ismerőseiről\" van szó, ingatlanüzérekről, akik most 80 éves idős embereken keresztül próbálják megszerezni a telkeket, amelyek az önkormányzat tulajdonát képezik, és amelyekre befektetéseket tervezett a városvezetés.
„Az üzenetünk nagyon egyértelmű, megyünk tovább, támogatjuk a befektetőket, és ha kell, totális háborút hirdetünk a beruházásokat akadályozni próbáló spekulánsok ellen. (...) Nem nyerhetnek, de késleltethetik a beruházások elkezdését\" – idézte az Agerpres hírügynökség Kereskényi Gábort.
A megyeszékhely RMDSZ-es polgármestere mindenkit arról biztosított, hogy jogászaik keresik a megoldást az ingatlanüzérek kéréseinek elutasítására és az építkezési engedélyek kibocsátására.
A konklávé május 8-án Robert Francis Prevost amerikai bíborost választotta meg a katolikus egyház vezetőjének, aki XIV. Leó pápa néven kezdi meg szolgálatát. A pápaválasztásról Oláh Zoltán nagyprépost, kanonok beszélt a Krónikának.
Országos premierként jóváhagyta a környezetvédelmi minisztérium 2000 hektárnyi erdőterület parkerdővé alakítását Brassó környékén.
A 33,6 köbméter illegálisan szállított faáru mellett egy Suceava megyében bejegyzett utánfutós tehergépkocsit is lefoglalták a Bihar megyei rendőr-főkapitányság egyenruhásai egy ellenőrzés során Nagyürödgdön.
Előbb 24 órára, majd bírósági döntés alapján 30 napra őrizetbe vettek két szatmárnémeti férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy kiskorúaknak árult drogot.
Két ember meghalt, ketten pedig súlyosan megsérültek egy pénteki balesetben a Kolozs megyei Nádasszentmihályon.
Természetbarátokat és környezetvédelem iránt érdeklődőket várnak szombaton a kolozsvári Keleti parkba, ahol egy különleges vezetett túra keretében szakértők mutatják be a terület értékeit, biodiverzitását.
A kolozsvári Műszaki Egyetem (UTCN) automatizálási és számítástechnika kara két eseménnyel várja szombaton a középiskolás diákokat és szüleiket: matematika felvételi szimulálásával, valamint nyílt nappal.
Országos tüntetéssorozatot szervez május 9-én, este a Declic szervezet a szélsőségesek hatalomátvétele ellen. Erdélyben Kolozsváron, Nagyváradon, Aradon, Temesváron és Brassóban várják a résztvevőket.
Közös felhívást tettek közzé az államelnök-választás tárgyában a romániai magyar egyházak főpásztorai. Az egyházfők arra kérik a romániai magyar választópolgárokat, azt a jelöltet támogassák, aki alkalmas a szélsőséges politikai erők ellensúlyozására.
Május 12. és 15. között forgalomkorlátozásra kell számítani a Temes megyei Marzsinán a vasúti átkelő felújítási munkálatai miatt. A regionális vasúti igazgatóság ideiglenes átkelőhelyet alakít ki a gépjárművek számára.