Fotó: Tribuna.ro
Két rendellenesség miatt megbírságolta a megyei közegészségügyi igazgatóság (DSP), a nagyszebeni megyei kórház „emberöléssel” vádolt intenzív osztályát. Kiderült, hogy a névtelenül vádaskodó volt egészségügyi asszisztens ellen fegyelmi eljárás zajlott.
2021. március 16., 15:152021. március 16., 15:15
Tizenkét ezer lejre bírságolta a megyei közegészségügyi igazgatóság (DSP) a nagyszebeni megyei sürgősségi kórházat, melynek munkaközösségét azzal vádolják, hogy az intenzív osztályon benyugtatózták és ágyhoz kötözték a súlyos Covid-betegeket. A kórházmenedzser szerint a névtelen vádaskodó egy volt ápolónő, aki év elején csupán egy hónapot dolgozott az egészségügyi intézményben, ugyanis nem megfelelő munkavégzés miatt fegyelmi eljárás zajlott ellene. A névtelenül nyilatkozó forrás a Turnul Sfatului helyi lapban megjelent cikk szerint
Az ügyben hivatalból vizsgálatot indított a Szeben megyei ügyészség, de a kórház és a megyei egészségügyi igazgatóság is ellenőrzéseket folytatott az intézményben.
Vizsgálatot indított a Szeben megyei ügyészség, miután a Turnul Sfatului helyi lapban megjelent egy cikk, amelyben egy névtelen forrás azt nyilatkozza: a megyei kórház intenzív osztályának egykori alkalmazottjaként azt állítja, hogy az orvosi bánásmód miatt páciensek vesztették életüket.
Utóbbi jelentése szerint 12 000 lejre büntettek a kötözési procedúra be nem tartása, illetve a szakorvosi aláírás és pecsét hiánya miatt.
Az első esetben 2000 lejre bírságolták a betegek ellátásáért felelős igazgatót, míg a második kihágásért az intenzív osztályt vezető főorvost bírságolták meg 10 000 lejre, aki a rezidens orvosokért is felel. A kórlapokon ugyanis sok esetben csak az első vagy másodéves rezidenseknek az aláírása és orvosi pecsétje szerepelt, holott a szakorvosnak is láttamoznia kellett volna ezeket.
Utóbbi alkalmazása nagy felháborodást váltott ki a lakosságban, ugyanis a volt alkalmazott a sajtónak azt állította: az intenzív osztályra kerülő betegeket, amikor már alig kapnak levegőt, és ezért nyugtalanak lesznek, az ágyhoz kötözik.
Mihai Sava főorvos, a szebeni megyei kórház intenzív osztályának vezetője a Turnul Sfatuluinak úgy nyilatkozott, hogy
A DSP most lezárult vizsgálata során elrendelte, hogy a kórház az új, 2002-es törvénykezéshez igazítsa a kötözési eljárást, ahogy azt is, hogy a rezidensek mindig a szakorvosok felügyelete alatt dolgozzanak.
Florin Neag, a kórház menedzsere eközben az Agerpresnek elmondta, hogy a névtelenül nyilatkozó volt egészségügyi asszisztens év elején, egyetlen hónapig dolgozott az egészségügyi intézmény intenzív osztályán.
A menedzser szerint bár november óta a DSP két felügyelője naponta ellenőrizte Szeben megye három Covid-kórházának intenzív osztályait, ezek semmilyen rendellenességet nem tapasztaltak.
Az egészségügyi intézményben még további ellenőrzések zajlanak, a cikk nyomán ugyanis Vlad Voiculescu egészségügyi miniszter is vizsgálatot rendelt el.
Mint mondta, eddig nem kapott jelzéseket arról, hogy más osztályokon is hasonló dolgok történtek volna. A sajtóban megjelent vádak nyomán az egészségügyi intézmény vezetősége is belső vizsgálatot rendelt el az intenzív osztályon, ennek során azonban megfelelőnek találták a körülményeket.
Megfelelőnek találták az állapotokat a belső vizsgálat során a nagyszebeni megyei sürgősségi kórház intenzív terápiás osztályán, ahol a súlyos Covid-betegeket ápolják – jelentette az egészségügyi intézmény, cáfolva ezzel a helyi sajtóban megjelent vádakat.
Nagyszeben polgármesteri hivatala együttműködést kötött a román állami vasúttársasággal (CFR) a helyiérdekű vasút (HÉV) beindítása érdekében.
Medvebiztos kukák, szigorú élelmiszer-tárolási szabályok a kempingekben és a medvék fotózás céljából történő csalogatásának visszaszorítása – ez csak néhány módja annak, amivel Kanada sikeresen korlátozza a medvék és az emberek közötti interakciókat.
Idén június 3-ától október 31-éig 103 megbetegedést okozott Romániában a nyugat-nílusi vírus, és 20 haláleset történt – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Több mint 45 millió lej adósságot halmoztak fel a be nem fizetett helyi adók és illetékek révén az aradiak, akik közül minden ötödik tartozik a városkasszának – derül a gazdasági-pénzügyi osztály kimutatásából.
Az Európai Ügyészség (EPPO) csütörtökre virradóra őrizetbe vette Temesváron Dumitru Andreșoit, Románia legnagyobb juhtenyésztőjét, akit „a csobánok királyának” is neveznek.
Kabai József fogtechnikust, Tőkés László első temesvári bizalmasát a Securitate is beszervezte, de helyzetét a lelkésznek is „meggyónta”, és úgy próbált egyensúlyozni, hogy a politikai rendőrséget se haragítsa magára, de Tőkés ellenállását is segítse.
Az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány november 1-jén zenés sétát tart a Házsongárdi temetőben, amelynek keretében a kolozsvári sírkertben nyugvó zenészekre, népzenekutatókra, zenetudósokra emlékezik.
Idén is elindította Ne éhezzen senki! elnevezésű kampányát a Solidaris Egyesület, amely Marosvásárhelyen, Kolozsváron és Nagyváradon igyekszik segíteni a rászorulókon.
Elindította téli szezonját a WizzAir, a légitársaság közlése szerint új külföldi célpontokra lehet utazni Kolozsvárról is.
A második világháborúból származó, működőképes tüzérségi bombát találtak a Bihar megyei Váradszentmárton községhez tartozó Váradcsehi faluban, a csatornahálózaton végzett munkálatok során.
szóljon hozzá!