A hatalmas bírságok általában elijesztik a munkaadókat attól, hogy feketén foglalkoztassák az alkalmazottaikat, de még mindig próbálkoznak – állapították meg a Kovászna megyei munkafelügyelőség illetékesei.
2017. február 08., 13:502017. február 08., 13:50
2017. február 08., 15:132017. február 08., 15:13
Liliana Balmuş főfelügyelő-helyettes elmondta, tavaly 27 személyről derült ki, hogy munkaszerződés nélkül dolgozott. Emiatt összesen 270 ezer lej bírságot róttak ki, tehát 10 ezer lejt minden esetben. Általában a munkavállalók sem akarják beismerni, hogy feketén foglalkoztatják őket, elmenekülnek az ellenőrök elől, vagy azt állítják, épp csak látogatóban vannak a cégnél, részletezte Liliana Balmuş.
Hangsúlyozta, általában a szakképzetleneket foglalkoztatják törvénytelenül, és minden ágazatban előfordulnak feketemunkások, a gyárakban, a fakitermelésben, az építkezésben vagy éppen az élelmiszer-feldolgozásban. „Nemrég részt vettünk egy tapasztalatcserén Belgiumban, és kiderült, hogy ott is hasonló a helyzet, sőt még gyakoribb a feketemunka, mert a menekültek egy részét törvénytelenül foglalkoztatják” – jegyezte meg.
A munkavállalók általában akkor tesznek feljelentést, amikor kiderül, nem kapták meg a beígért fizetést, vagy ha utcára tették őket. Tavaly több feljelentést iktattak, 147 esetben indult vizsgálat bejelentés nyomán. Az alkalmazottak általában azt sérelmezték, hogy nem kapták meg a kialkudott bért, a szabadságot vagy az annak megfelelő javadalmazást, nem fizették ki nekik a túlórákat.
Nagyszeben polgármesteri hivatala együttműködést kötött a román állami vasúttársasággal (CFR) a helyiérdekű vasút (HÉV) beindítása érdekében.
Medvebiztos kukák, szigorú élelmiszer-tárolási szabályok a kempingekben és a medvék fotózás céljából történő csalogatásának visszaszorítása – ez csak néhány módja annak, amivel Kanada sikeresen korlátozza a medvék és az emberek közötti interakciókat.
Idén június 3-ától október 31-éig 103 megbetegedést okozott Romániában a nyugat-nílusi vírus, és 20 haláleset történt – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Több mint 45 millió lej adósságot halmoztak fel a be nem fizetett helyi adók és illetékek révén az aradiak, akik közül minden ötödik tartozik a városkasszának – derül a gazdasági-pénzügyi osztály kimutatásából.
Az Európai Ügyészség (EPPO) csütörtökre virradóra őrizetbe vette Temesváron Dumitru Andreșoit, Románia legnagyobb juhtenyésztőjét, akit „a csobánok királyának” is neveznek.
Kabai József fogtechnikust, Tőkés László első temesvári bizalmasát a Securitate is beszervezte, de helyzetét a lelkésznek is „meggyónta”, és úgy próbált egyensúlyozni, hogy a politikai rendőrséget se haragítsa magára, de Tőkés ellenállását is segítse.
Az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány november 1-jén zenés sétát tart a Házsongárdi temetőben, amelynek keretében a kolozsvári sírkertben nyugvó zenészekre, népzenekutatókra, zenetudósokra emlékezik.
Idén is elindította Ne éhezzen senki! elnevezésű kampányát a Solidaris Egyesület, amely Marosvásárhelyen, Kolozsváron és Nagyváradon igyekszik segíteni a rászorulókon.
Elindította téli szezonját a WizzAir, a légitársaság közlése szerint új külföldi célpontokra lehet utazni Kolozsvárról is.
A második világháborúból származó, működőképes tüzérségi bombát találtak a Bihar megyei Váradszentmárton községhez tartozó Váradcsehi faluban, a csatornahálózaton végzett munkálatok során.
szóljon hozzá!