Archív felvétel
Fotó: Facebook/Pásztor Sándor
Az Interreg Románia–Magyarország 2014–2020 program keretében több mint 9,4 millió euró összértékű egészségügyi infrastrukturális fejlesztés valósulhat meg európai uniós forrásból négy-négy határ menti megyében – közölte a hajdú-bihari, illetve a bihari beruházásokat bemutató sajtótájékoztatón a két megyei önkormányzat elnöke csütörtökön Debrecenben.
2018. július 13., 09:282018. július 13., 09:28
Pajna Zoltán (Fidesz-KDNP), a hajdú-bihari közgyűlés elnöke és Pásztor Sándor, a Bihar Megyei Tanács elnöke egyaránt azt várja a fejlesztésektől, hogy
A Hajdú-Bihar megyei önkormányzat támogatásával Berettyóújfalu önkormányzata is bekapcsolódhatott a román–magyar, határon átnyúló programba – jelezte a közgyűlés elnöke. Muraközi István, Berettyóújfalu polgármestere a helyi gróf Tisza István-kórházat érintő fejlesztések közül kiemelte, hogy új gyógyászati részleget – súlyfürdő, hidroterápia, masszázs, balneoterápia – alakítanak ki a strandfürdő uszodájának első emeletén. Oda helyezik át a kórház mozgás rehabilitációs járóbeteg-szakrendelését is. A beruházással a jelenlegi 18,5 ezer helyett 20-25 ezer beteg ellátását tudják majd megoldani. A berettyóújfalui beruházás több mint 882 ezer euróba kerül, amelynek 85 százalékát az Európai Unió, 10 százalékát a magyar állam, 5 százalékát az önkormányzat finanszírozza – tette hozzá.
– jelezte Pásztor Sándor a sajtótájékoztatón. A Bihar Megyei Tanács elnöke elmondta azt is, hogy Bihar megyében 150 ezer magyar él a határ mentén, akiket különösen érintenek az egészségügyi fejlesztések, amelyek közül kiemelte a nagyváradi onkológiai központot érintő beruházást és korszerű műszerekkel történő ellátását, illetve a bihari hegyekben két menedékház egészségügyi felszerelését.
Utóbbi kapcsán megjegyezte, hogy őszi időszakban minden második turista Kelet-Magyarországról érkezik a térségbe.
Vitányi István (Fidesz), a berettyóújfalui térség országgyűlési képviselője elismerően szólt a hajdú-bihari önkormányzat és a Bihar megyei Tanács egyre bővülő, gazdasági eredményeket is felmutató kapcsolatáról. A bihari térség egyik kitörési pontjának nevezte a turizmust, azon belül is a gyógyturizmust, amelyhez jelentősen hozzájárulhatnak a most bejelentett egészségügyi fejlesztések - tette hozzá a képviselő.
November elsején, pénteken egyházzenei áhítatot tartanak az elhunytak lelki üdvéért a kolozsvári Szent Mihály Templomban.
Meleg marad az idő a következő napokban, a hőmérsékleti csúcsértékek 19-20 Celsius-fok körül alakulnak a régiók többségében, november első napjaiban azonban lehűlés várható.
A Román Vasúttársaság (CFR) hétfőn tesztelte, hogy a IV. páneurópai folyosó korszerűsített vasútvonala elbírja-e az óránkénti 176 kilométeres sebességet.
Kolozsváron lesz látogatható az erdélyi református kollégiumok 400 évét bemutató vándorkiállítás.
Beiktatták tisztségébe hétfőn Bíró Barna Botondot, Hargita megye új tanácselnökét, és a székelyföldi megye közgyűlése is megalakult.
A Maros megyei környezetvédelmi ügynökség hétfőn kibocsátja a környezetvédelmi engedélyt a ratosnyai vízerőmű üzembe helyezésére – jelentette be hétfőn Mircea Fechet környezetvédelmi miniszter.
A reformáció emléknapjához, október 31-hez közeledve emléktáblát avattak Aradon, a belvárosi református egyházközségben szolgált lelkészek tiszteletére. A vasárnapi istentiszteletet követően a templom előterében leplezték le a gránitlapot.
Amikor már úgy tűnt, hogy a román állam visszaszolgáltatja a római katolikus egyháznak az egykori nagyváradi Katolikus Kör épületét, a nagyváradi táblabíróság a Bihar Megyei Tanács fellebbezése nyomán érvénytelenítette a restitúcióról szóló döntést.
Jövő évtől vezetik be az úgynevezett okosparkolást Arad belvárosában: a várakozóhelyekre telepített szenzorok egy applikáció révén jelzik majd a gépjárművezetők számára a szabad parkolók számát és pozícióját, felesleges keresgéléstől kímélve meg őket.
Az elmúlt nap során 29 embert mentettek meg a Salvamont csapatai, hármat közülük kórházba szállítottak – közölte hétfőn a hegyimentő-szolgálat.
szóljon hozzá!