Fotó: Veres Nándor
Több mint 10 000 tyúkot és mintegy 6 500 tojást foglaltak le az Állat-egészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság (DSVSA) felügyelői egy Szatmár megyei tyúkfarmon növényvédő szerrel való fertőzés gyanúja miatt – tájékoztatta az Agerpres hírügynökséget a DSVSA közleménye.
2017. szeptember 08., 12:512017. szeptember 08., 12:51
„A Szatmár megyei DSVSA felügyelői 10 660 tojós tyúkot és 6 589 darab tojást foglaltak le és tartottak vissza hivatalosan a megyében található tyúkfarmról, ugyanis
– írja az idézett forrás.
A Szatmár megyei állat-egészségügyi és élelmiszer-biztonsági felügyelők ezen a héten még lefoglaltak 52 kilogramm baromfihúst, 12 kilogramm tejterméket, 23,9 kilogramm hústerméket 2 680 lej értékben. Az élelmiszereket egy engedélyeztetett egységben égették el.
Amint arról beszámoltunk, augusztus folyamán legalább 15 európai uniós országban találtak rovarirtószerrel szennyezett tojásokat, a Fipronil nevű szert hollandiai tojástelepeken keverték bele az ott használt fertőtlenítőkbe. Az uniós gyorsreagáló rendszerben közzétett figyelmeztetés alapján Romániában is szúrópróbaszerű vizsgálatokba kezdtek, és augusztus 10-én szennyezett tojáskészítményre bukkantak egy Temes megyei raktárban. Az áru nem került a fogyasztókhoz.
Fipronil rovarirtó szerrel szennyezett tojáskészítményt találtak az élelmiszerbiztonsági ellenőrök Romániában az uniós gyorsreagáló rendszerben közzétett figyelmeztetés alapján – közölte a román állategészségügyi és élelmiszerbiztonsági hatóság.
Később a Baromfitenyésztők Országos Szövetsége arról biztosította a romániai fogyasztókat: a hazai, engedélyezett farmokon termelt tojás és szárnyashús biztonságos, nem jelent veszélyt.
A Baromfitenyésztők Országos Szövetsége biztosította a fogyasztókat: a hazai, engedélyezett farmokon termelt tojás és szárnyashús biztonságos, nem jelent veszélyt a fogyasztókra.
Nagyszeben polgármesteri hivatala együttműködést kötött a román állami vasúttársasággal (CFR) a helyiérdekű vasút (HÉV) beindítása érdekében.
Medvebiztos kukák, szigorú élelmiszer-tárolási szabályok a kempingekben és a medvék fotózás céljából történő csalogatásának visszaszorítása – ez csak néhány módja annak, amivel Kanada sikeresen korlátozza a medvék és az emberek közötti interakciókat.
Idén június 3-ától október 31-éig 103 megbetegedést okozott Romániában a nyugat-nílusi vírus, és 20 haláleset történt – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Több mint 45 millió lej adósságot halmoztak fel a be nem fizetett helyi adók és illetékek révén az aradiak, akik közül minden ötödik tartozik a városkasszának – derül a gazdasági-pénzügyi osztály kimutatásából.
Az Európai Ügyészség (EPPO) csütörtökre virradóra őrizetbe vette Temesváron Dumitru Andreșoit, Románia legnagyobb juhtenyésztőjét, akit „a csobánok királyának” is neveznek.
Kabai József fogtechnikust, Tőkés László első temesvári bizalmasát a Securitate is beszervezte, de helyzetét a lelkésznek is „meggyónta”, és úgy próbált egyensúlyozni, hogy a politikai rendőrséget se haragítsa magára, de Tőkés ellenállását is segítse.
Az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány november 1-jén zenés sétát tart a Házsongárdi temetőben, amelynek keretében a kolozsvári sírkertben nyugvó zenészekre, népzenekutatókra, zenetudósokra emlékezik.
Idén is elindította Ne éhezzen senki! elnevezésű kampányát a Solidaris Egyesület, amely Marosvásárhelyen, Kolozsváron és Nagyváradon igyekszik segíteni a rászorulókon.
Elindította téli szezonját a WizzAir, a légitársaság közlése szerint új külföldi célpontokra lehet utazni Kolozsvárról is.
A második világháborúból származó, működőképes tüzérségi bombát találtak a Bihar megyei Váradszentmárton községhez tartozó Váradcsehi faluban, a csatornahálózaton végzett munkálatok során.
szóljon hozzá!