A tűzvész estig nem okozott nagyobb kárt, mindössze a száraz avar és aljnövényzet gyulladt meg összesen több mint 30 hektáron. A hatóságok egyelőre nem tudták felbecsülni, mennyi időre van szükség a több tűzfészekből terjedő vész megfékezéséhez, mivel a száraz aljnövényzet bárhol lángra kaphat. A tűzoltók szerint az erdőtüzet felügyelet nélkül hagyott láng okozta. Hunyad megyében, Kisavas település körzetében szintén vasárnapra virradóra hat hektár erdő száraz aljnövényzete égett le felügyelet nélkül hagyott tarlótűz miatt. A tűzoltók lapátokkal és pokrócokkal oltották el az autókkal megközelíthetetlen lángokat. Hargita megyében, Gyergyószentmiklóson harminc fenyőfa égett el, és mintegy ötezer lej értékű kárt okozott a Csiszér-dűlőben keletkezett tarlótűz. Ugyanakkor tűz lobbant fel a római katolikus köztemetőben is, és noha itt számottevő anyagi kár nem keletkezett, fennállt a veszélye, hogy a szomszédságban lévő, fűrészporral üzemelő hőközpont tüzelőanyag-raktára is lángra kap. A katonai tűzoltóknak a Csiszér-dűlőn csütörtökön este 25 hektárnyi égő avart, fakitermelési hulladékot, csutakos vágteret kellett eloltaniuk. A tűzoltókocsival megközelíthetetlen domboldalon lapátokkal, vesszőseprűkkel sikerült megfékezni a lángok terjedését. A tüzet nyílt láng használata okozta, ám a gyújtogató kilétét még nem sikerült kideríteni. A temetőben péntekre virradóra az elmúlt hetekben a vihar által kidöntött fák kupacba gyűjtött hulladéka kapott lángra, a szakemberek szerint egy őrizetlenül hagyott gyertyalángtól.
Kolozsváron és Bukarestben is összefogtak az egyetemek, egyetemi oktatók, hogy az európai értékeket képviselő jelölt megválasztására buzdítsák a polgárokat.
Huszonöt új buszsofőrt alkalmazna az aradi helyi tömegközlekedési vállalat (CTP), de alig van jelentkező a júniustól létesítendő állásokra, dacára annak, hogy a cég állja az iskoláztatást.
A puding próbája az evés – hangzik el anyaországi közszereplők vagy egyszerű romániai magyar választópolgárok szájából, akik burkoltan, óvatosan vagy nyíltan az AUR államfőjelöltjével, George Simionnal szimpatizálnak.
Forró víz által okozott másodfokú égési sérülésekkel került be a besztercei megyei sürgősségi kórházba szerdán egy egyéves és 10 hónapos gyermek – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Tömegszerencsétlenséget került el szerda délután egy balázsfalvi iskolabusz sofőrje, aki az utolsó pillanatban félrehúzott, hogy a vele szembe nagy sebességgel haladó haszonjárművel ne ütközzön frontálisan, egy négyéves gyerek könnyebben megsérült.
Orosz Krisztofer Levente RMDSZ-es alpolgármester a Krónikának elmondta: idén nem szerveztek ünnepségsorozatot, de jövőre nagyszabású rendezvénnyel, köztük magyar jellegű eseményekkel is megünneplik a 700. évfordulót.
Egy román-török cégtársulás nyerte az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Nyárádszereda (Miercurea Nirajului) és Sóvárad (Sărățeni) közötti szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárást – tájékoztatott szerdán a szállításügyi miniszter.
A közúti beruházásokért felelős társaság (CNIR) szerdán kiadta a megbízást az észak-erdélyi autópálya (A3) Bisztraterebes és Bihar közötti szakasza kivitelezésének elindítására.
Antiszemita és rasszista jelszavakat festettek az egyik aradi zsidó temető sírköveire, néhányat közülük meg is rongáltak aradi és borosjenői illetőségi fiatalok, akiket őrizetbe vett a rendőrség.
Egy feltételezhetően a Maros folyóba esett férfit keresnek Maroshévízen – közölte szerdán a katasztrófavédelem.